Jump to content

Trape compatibile VW T3


nxtaz
 Share

Postare recomandată

Ce pareri pro-contra aveti fata de:

1. trapa pentru sofer,pasager?

         - exista 2 modele disponibile. Fie alegem cea originala (batanta), fie una aftermarket (webasto de ex) culistanta?

2. trapa pentru pasageri (mare)

       - are rost sa tai plafonul si sa pui una cum a fost original pe vw t3 (albastru) sau e mai practica/fiabila una cum e pe ford ka (cum e cel galben si alb). 

100_1396.jpg

4738219943_c73d954289_b.jpg

car-roof-h300-940.jpg

DSCN0552.jpg

ragtop-vanagon.jpg

wpid-DSC_0708.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

..orice varianta e buna.. tu ai parca, busul galben???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super misto ! si eu am in plan o trapa !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

De curand m-a prins si pe mine ideea de a avea trapa la T3, insa deocamdata sunt putin in standby, deoarece inca nu cunosc pe deplin riscurile, si mai ales costurile.

Eu mi-as dori foarte mult sa-mi montez o trapa panoramica, aproximativ ca cea din imaginea de mai jos

3-renaultespace_sunroof.jpg
Insa din cate stiu, plafonul are niste traverse care ii confera acestuia rezistenta... in cazul in care as fi nevoit sa tai o traversa pentru crearea locasului, care sunt problemele care ar putea aparea?

Aveti idee cam pe la ce suma s-ar invartii manopera unei astfel de operatiuni? Ma intereseaza in cea mai mare masura tinichigeria, partea electrica aparent nu ar parea sa fie un mare challenge.

Este cineva care si-a montat trapa si ar putea sa ne dea niste sfaturi viz-a-viz la ce ar trebui sa avem in vedere cand ne apucam de o astfel de lucrare, astfel incat sa nu dam fail.

Cunoaste cineva dimensiunile intre traversele de rezistenta si pe unde sunt pozitionate? Eventual daca aveti planul plafonului, v-as ruga sa-l distribuiti aici :)

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!