Jump to content

Probleme/Info Faruri


LuciangIII
 Share

Postare recomandată

@ Bebee  Ai inlocuit farurile? Pentru ca altfel nu poti sa pui H7 pe soclu de H4, vei avea numai faza scurta. Daca ai inlocuit farurile verifica acea punte sau continuitatea firelor pentru faza lunga; maneta-> tablou(punte)-> mufa far.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua! Am si eu o problema cu farurile la Golf3 care sunt ca cele de Golf 4 Hella si pirghiile de reglaj care sustin si oglinda s-au rupt . As putea gasi pe undeva sau are cineva de la faruri cu probleme ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut cu o intrebare:

Ce becuri imi recomandati dintre Philips H4 Whitevision si Osram H4 Night Breaker Unlimited ?? scz ca am scris aici dar sectiunea cu becuri a fost inchisa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am mutat postul in acest topic pentru ca se vorbeste despre faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Osram H4 Night Breaker Unlimited cel putin io asta am si sunt multumit si am si sticla striata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut am si eu o problema am un golfIII 1.6 ABU si nu imi mai merge faza scurta pe stanga ce-a pe dreapta merge iar faza lunga merge pe amandoua am verificat siguranta dar e ok ma poate ajuta cineva?Multumesc mentionez becurile nu sunt arse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Se gasesc de cumparat reglajele pentru faruri ? S-au rupt si nu vreau sa cumpar alte faruri doar pentru niste reglaje de plastic. Am atasat o poza cu ceva similar ( nu am gasit modelul pentru MK3). 

Sau macar sa imi spuneti ce denumire / cod au pentru a le cauta la magazine de piese auto.

post-103095-0-69924900-1431613691_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu prea e activ forumu oricum problema rezolvata multani oricum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut, doresc sa imi schimb becurile , ce imi recomandati dintre PHILIPS X-treme Power sau PHILIPS X-tremeVision.

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi dar as vrea sa merg cu philips , alta recomandare ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu o problema ciudata cu faza scurata,cand pun contactul se aprinde faza scurta chiar daca comutatorul de lumini este pe pozitia 0,am schimbat comutatorul,maneta de semnalizare am scos toate releele pe rand (ma gandeam ca poate a ramas unul blocat) dar degeaba ele tot aprinse raman.

Daca a mai patit cineva sau daca are cineva idee ce ar putea fi il rog sa posteze.

 

Modificat de mihai_mihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa ca e mai bine asa...s-au transformat in DayLine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut ! 
Am un vw vento din '93 care are botul identic cu golf 3-ul ( are farurile ovale nu patrate etc...) si imi trebuie un far...se potrivesc cele de pe golf ? 
Multumesc !

Foloseste functia Search inainte de a deschide un topic nou!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se potrivesc, vezi ca unele faruri la g3 au mufe diferite(unele sunt ovale,altele dreptunghiulare), tu ai faruri de g3 rotunde si nu patrate pt ca a fost schimbat tragheru(cel care sustine farurile,radiatorul,ventilatoarele).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • v@sy changed the title to Probleme/Info Faruri

Am observat diferenta cu mufele abea dupa ce am cumparat far...noroc ca am reusit sa schimb sticlele intre ele si acum e totul ok...

Multumesc de informatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am un Golf 3 1,8 cmc, GT si nu a avut proiectoare. Am acut rost de 2 proiectoare Hella de pe la dezmembrari si as vrea sa le montez pe masina. Blocul de lumini are comanda pentru ceata si proiectoare (ceata functioneaza din comanda de pe bloc) si as vrea sa fac legaturile prin blocul de lumini, nu cu buton separat. M-ar putea ajuta cineva cu un sfat in legatura cu pozitia legaturilor la blocul de lumini ( care pini se folosesc si pentru ce) eventual cu o schema? Multumesc anticipat celor ce-mi pot ad un sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe aceasta arie pentru ca vei gasi tot ce ai nevoie pentru montajul proiectoarelor. Spor la munca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Din cauza conexiunii la internet functia search imi da batai de cap.O sa postez aici,daca nu este in regula ,rog un moderator sa mute postul.Multumesc

Golfuletul meu nu a fost echipat din fabrica cu proiectoare.Am facut rost de niste proiectoare,le-am schimbat sticla cu una clara.Ideea este ac nu vreau sa le fac proiectoare de ceata,vreau sa le fac gen..lumini de zi.Si ca sa nu mai trag instalatie separata,releu,etc...m-am gandit sa trag firele de pozitii din far pana in bara si sa pun un bec H3 LED.

Intrebarea este: Este ok aceasta miscare?Va afecta cumva instalatia masinii??Cred ca instalatia pentru pozitii...ar duce usor niste becuri H3 Led.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa duca instalatia masinii niste leduri H3, insa eu te sfatuiesc sa tragi totusi un fir cu care alimentezi releul pentru proiectoare. Cred ca e mai safe, iar alimentarea releului o pui pe contact sau chiar pe pozitii.

Grija sa nu ai probleme cu politia din cauza ca mergi cu proiectoarele aprinse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tocmai d-aia fac miscarea asta.Ca nu am instalatie pentru proiectoare.Si asa trebuie sa trag fire separat pentru proiectoare...cu releu. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instalatia pentru proiectoare e pana in mufa de deasupra radiatorului, asa imi amintesc. Poti sa iei comanda pentru releu direct de pe contact si vei avea DRL.
Daca prelungesti firele de la pozitii la proiectoare (H3led) posibil sa functioneze, insa depinde cat curent 'trage' ledul. Poti incerca, eventual pui o siguranta mica si vezi daca se arde. Becurile de pozitie au 5W fiecare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema altfel :))  

Din cauza ca in orasul minunat in care traiesc,Constanta, nu se gasesc becuri H3 Led, am cumparat doua becuri normale H3 si doua Becuri de pozitie(Led).

Am desfacut becul H3 din tabla aia a lui,l-am taiat de acolo si am pus becul de pozitii in acel "suport".Cositorit,izolat....si facut sa intre in suportul proiectoarelor. :D 

Merge ca uns...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!