Jump to content

Lupe bixenon pe faruri de Passat B5.5


bld`u
 Share

Postare recomandată

No stai sa ne intelegem. Geamurile ce le ai acum pe ele sunt geamurile vechilor faruri cu lupe. Ma insel? Pai la alea nu mai ai alte probleme. Sunt exact ce trebuie.

Si da, lupele alea oem sunt frectie la picior de lemn. Sunt doar cat niste lanterne bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geamurile sunt cele originale ale farurilor stock halogen ........

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, edypro said:

280iq2e.jpg

6pb9yb.jpg

In pozele astea nici nu se vede ca-s geamurile cu striatii... de-asta am crezut ca le-ai schimbat intre timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat si cu pozitiile , de vreme ce am taiat oglinda pentru lupe , a disparut si locasul becului de pozitii.........as fi putut sa ii fac altul dar n-am gandit la altceva.......am facut locasuri pt leduri de pozitie in semnalizatoare , sub becul lor , ca tot sunt  la moda us style............azi am mai recuperat 2 lupe aruncat de cineva la gunoi ......ce bec intra in soclul asta?

 

 

s2zdjm.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Raman in continuare pe subiect si cer pareri despre faruri custom.. 

Sunt in dubii: 1. Vreau sa iau un set de faruri Depo cu lupe (cele care copiaza varianta hella oem xenon) iar daca nu sunt multumit sa fac un retrofit cu lupe mai performante..

2. Sau iau un set de faruri simple TYC (ieftineli) care personal le.am testat pe doua masini si cu becuri simple vad chiar bine..dupa care sa fac un retrofit in ele cu un set de lupe morimoto  

Ce Parere aveti? mentionez ca am faruri Oem cu lupa,xenon hella si vreau mai mult..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alege depo,costa undeva la 600 lei fara motorase,eu le am de 2 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se prezinta bine cele depo ca si vizibilitate?

De motorase nu ma stresez ca am autoleveling si le iau de pe cele oem..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Are cineva idee de unde cumpar 2 oblinzi pentru montura xenon passat b5.5? sau unde le pot recroma pe ale mele?

s-au matuit si scorojit, iar lumina este mai slaba decat la masinile fara xenon (traiasca cine a pus in lege sa mergi si ziua cu faza scurta aprinsa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine pui 2 lupe bixenon complete si ai scapat de griji.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
On 03.02.2016 at 20:40, vw_roby a scris:

Daca tot ai de gand sa faci operatiunea asta, de ce nu montezi lupe hella de e55? Sunt cam plug and play lupele, adica cred ca te-ai descurca sa le montezi. Si lumineaza si foarte bine. Eu am avut modificarea  pe masina cam 4 ani. Iar cantitatea de lumina era foarte buna.

Salut! Ai idee daca pot monta lupe hella fx r in loc de cele originale

Am faruri cu semnalizare la mijloc si am impresia ca lupele sunt alea cu bixenon dar am faza lunga pe halogen... Dar se ridica putin si lupele... Nu prea inteleg ce se intampla acolo....

 

Modificat de Marius1116
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut, a înlocuit cineva lupele in faruri de b5.5 cu halogen? Nu vreau xenon, vreau doar alte lupe cu același bec. Pt xenon oe am găsit sa vina la fix, dar pt halogen nimic.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am inlocuit o data. Dar nu mai stiu sa-ti spun ce lupe erau pentru ca a venit clientul cu ele la cutie.

Stiu doar ca au fost bolt-on, deci exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut,am farurile originale  cu semnalizare pe mijloc si xenon pe faza scurta si vreau sa spun ca oglinzile de la lupe sunt oxidate rau de tot,intrebarea mea este,se potrivesc lupe hella evox-r 2,0?a-ti montat careva?sunt necesare ceva modificari?din cate am citit eu in prospectul lupelor la passat b 5,5 trebuie o ajustare,sau daca nu astept ceva pareri cu ce altfel de lupe as putea sa le inlocuiesc,multumesc si astept parerile dvs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!