Jump to content

Golf 7 facelift


Golf TDI
 Share

Postare recomandată

Lucrul acesta e bine stiut..doar suntem detinatori de telefoane mobile 98% touch. Nu sunt adeptul navigatiei dar si la telefon, imi place sa il curat..fara sa folosesc vreo folie de protectie. Nu stiu..sunt si pasi ce trebuie facuti de dragul bunei impresii lasand deoparte functionalitatea ; au constatat ca un impact major asupra doritorilor il poate avea acest display cu touch si pe asta isi tin umerii ridicati si in fata concurentei care e din ce in ce mai dura. 

Farurile TOP mi se par cam scumpe, mai ca iau dsg de banii aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telefonul e avantajat de faptul ca mai are sansa sa ajunga in buzunar, actiune in urma careia se curata ecranul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice ecran lucios favorizeaza amprentele iar acestea se vad cel mai bine cand e stins sau fundalul e negru si in functie de cum bate lumina.

In majoritatea cazurilor telefonul mobil are ecranul aprins (multicolor) cand ne uitam la el si amprentele se vad mai putin. Iarasi, telefoanele din gama superioara au o luminozitate mare a ecranelor, fapt ce minimizeaza perceptia amprentelor.

Calitatea ecranului din masina nu se compara cu cea a unui telefon scump iar pe langa asta are si un fundal predominant negru (cu exceptia hartilor).

Ca fapt divers, folosesc si un laptop cu ecran lucios si touchscreen... Din primele ore de utilizare am dezactivat touchscreenul din cauza amprentelor deranjante ce ramaneau pe ecran.

Eu prefer un ecran mat cu touchscreen + butoane fizice pe lateral.

Modificat de zorro00
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand va suiti in masina luati in mana dreapta o manusa de chirurg si s-a rezolvat dilema..sau doar partea degete, de fapt unul..aratatorul :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau cumperi un stylus senzitiv :)

 

@CristiAlf: ai cumva si poza ofertei ptr Golful albastru? Banuiesc ca e doar R-line, din cate retin doar asa se putea pune acel abastru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un 1.6tdi cu cutie manuala si r-line. Avea display in loc ee ceasuri de bord. Daca imi amintesc bine pretul se invartea in jurul sumei 24k €. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am alta poza si nici nu am fost atent cat costa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vizitat PBV1 acum doua saptamani si, apropo de Golful R albastru, ce m-a mirat e ca avea cutie cu 5 trepte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf R nu exista cu 5 trepte!!! 1.6 TDI da... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Aveti idee cand intra 1.5 TSI-ul (oricare din variante) si pe echipare Comfortline?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o politica a regiunii conform careia se intarzie la noi? Nu stiu..isi vand ultimele exemplare cu 1.4 sau ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E decizia importatorului daca vrea sa faca disponibila varianta de 1.5TSI pe CL. 

Probabil va fi intr-un viitor. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evident ca e decizia importatorului dar motivatia era una esentiala. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general motorizarile mai vechi se vand fortat in tarile bananiere. Motivatia neamtului este: Las' ca-s bune si alea pentrui maimute,  mai ales ca le dam mai ieftin decat la noi acasa.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu e decizia importatorului..e decizia cifrelor :)

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nici chiar asa. Plus ca 1.5TSi este in configurator de saptamani bune, fiind mai scump fata de 1.4 cu 450euro insa pe HL. Asta ca la noi se vand rebuturile nu e adevarata.

Faptul ca nu exista 1.4TSI 150 si in speta noul 1.5TSI 150cp pe CL e ca sa mai traga importatorul niste bani.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În it în momentul de fata luna iulie reduceri f mari..De 6000  euro...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Quote

Faptul ca nu exista 1.4TSI 150 si in speta noul 1.5TSI 150cp pe CL e ca sa mai traga importatorul niste bani.

Foarte adevarat.

Quote

În it în momentul de fata luna iulie reduceri f mari..De 6000  euro...

la cele de pe stoc sau unde ? cumpar 2 nu de alta

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu sa iti spun..Am văzut pe fb la ei aici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi acolo mare smecherie, la noi nu - e cam acelasi pret, standard. Daca mai pui ca pana de curand (poate inca mai e) mai era si o actiune cu -12% din start...

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza e cu un Golf fara facelift, deci probabil productie 2016. Vor sa scape si ei de ce mai au pe stoc.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au și la facelift reduceri de 5 mii €..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil ceva stimulente de la guvern pentru reinnoirea parcului auto la ei ? Un fel de RABLA ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!