Jump to content

Golf 7 facelift


Golf TDI
 Share

Postare recomandată

Vad ca nu ti-a raspuns nimeni :)) la VAG, inca de la platforma PQ35 (Golf 5, Passat B6, Touran) stergatoarele sunt amplasate sub capota din motive aerodinamice si de zgomot. Pentru a avea acces la ele, dupa intreruperea contactului general, se apasa o data in jos pe comutatorul stergatoarelor si ele se ridica pe parbriz in pozitia de service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista nici un GTI la drive test. La VW Romania nu se poate lucrul asta, ei saracii vand doar vreo 10 masini in total pe an, cum sa isi permita sa aduca unul la test drive ?! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

din octombrie am vazut ca s-a operat o scumpire la modelele G7 ( + 172 euro la TL motorizarea 1,.0 TSI ) .

comparind dotarile standard (octombrie vs septembrie) observ ca s-a introdus "Front Assist si Autonomus Emergency Braking"

Grig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 9/5/2017 at 11:02 AM, gabinitu23 said:

Azi am vazut prin oras un Golf FL cu faruri LED care avea ambele lupe aprinse. Ipoteza: 
1. mergea ziua cu faza lunga prin oras - putin probabil. 
2. n-am vazut eu bine - putin probabil. 
3. asa e faza scurta la farurile lui. 
Cum vine asta? Eu am LED TOP si la mine se aprind doar cele din exterior pe faza scurta. Am cautat pe net si conform asta si asta (post #15), pare ca ar fi cu ambele aprinse. 
Aveti vreo idee daca depinde de vreun sistem de asistenta? Nu am nimic de genul asta pentru faruri, DLA, ILA, etc. 
E cineva pe aici cu FL cu LED care ne poate lamuri? 

Chiar dacă e un răspuns întârziat, mergem pe ideea că mai bine mai târziu decât niciodată. :)

Da, în cazul farurilor LED TOP și a Dynamic Light Assist se aprind întotdeauna ambele fascicule luminoase, chiar și pe faza scurtă. Atașez și o poză de la mașina mea.

3FDAD5E9-503F-454A-8689-C35C3C4FB1C8.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de feedback! Intre timp confirmasem si eu intr-o reprezentanta in Germania, dar e bine sa ramana si scris, sa fie informati altii. 

Mie nu mi a spus nimeni si sunt sigur ca daca merg acum la dealeri, 90% dintre ei nu stiu.

Modificat de gabinitu23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranță majoritatea dealerilor nu știu despre ce e vorba, plus că nu poți testa toate dotările opționale pentru că nu există nicio mașină echipată complet. Eu am ales aproape toată lista de opționale pe Highline și nu am avut cum să testez înainte niciuna dintre ele, din păcate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad pe lista de optional Park Pilot, asta inseamna doar senzori sau si asistenta la parcare laterala?

Eu as fi zis ca Park Assist ar trebui sa fie la parcare laterala cred insa nu este pe lista de dotari optionale posibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai aici explicatiile celor 2 optiuni:

http://en.volkswagen.com/en/innovation-and-technology/technical-glossary/parkpilotparkdistanzkontrolle.html

http://en.volkswagen.com/en/innovation-and-technology/technical-glossary/parklenkassistent_park_assist.html

Park Assist dupa cum ii spune si numele este asistenta la parcare, iar Park Pilot cuprinde senzorii de parcare si afisajul aferent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Park Assist - parcare automata si senzori 360°
Park Pilot - senzori fata/spate
Pe R nu se poate pune Park Assist in nicio tara (verificat Anglia, Germania, Suedia, Belgia, etc)

@Mishu77 Ce descrii tu este autolock si este standard.
Safelock se refera la faptul ca dupa incuierea masinii, usile nu pot fi deschise nici din interior. Masinile care au functia asta afiseaza "Check Safelock! Owners Manual!" la oprirea a motorului. La configurarea masinii poti alege alarma cu sau fara safelock.

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut,

Pentru cei cu ACC si front assist va informez ca senzorul din sigla se poate murdari si nu va mai functiona.

Am patit ieri cand mi a aparut mesajul pe AID. Am oprit si pe senzor era un strat de zapada apoasa. Am spalat cu putina apa si s-a rezolvat.,

Sper sa ajute  informatia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Golf R facelift spotted in traffic :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!