Jump to content

Magazie CD pt Audi A4


Radu Gica
 Share

Postare recomandată

Salut tiby73 ! sunt interesat si eu, te rog, astept PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ai rezolvat, eu dupa cum vezi iti raspund dupa mult timp, dar cine stie (niciodata nu e prea tirziu). Deci eu m-am uitat pe spatele magaziei-cd, si ceea ce este scris ca model e: (REF.NO. CX-CV1820LH); iar ca Nr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

:D Am inteles ca se gaseste un fel de adaptor ca sa poti pune pe A6 radio-cd normal. Poate sa imi spuna cineva unde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am un cd changer pt Audi din 2003,care se instaleaza in torpedou.Problema e cam am innadit cablul si am schimbat mufa care intra in casetofon si nu stiu care e ordinea firelor.Ma poate ajuta cineva cu o schema sau niste imagini?Multumesc anticipat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare!

Am un prieten cu un A4 B6 Avant din 2002.Masina este echipata cu sistem de navigatie din fabrica insa nu stiu modelul.Poate imi puteti spune voi ce model este si daca va merge pe Romania.

Problema este ca nu stiu daca masina este echipata cu o magazie de cd-uri.

Am facut o poza cu ce se gaseste in portbagaj insa nu imi dau seama daca este magazie de cd-uri.Nu am reusit sa o deschid.

post-23327-1264946781_thumb.jpg

post-23327-1264946787_thumb.jpg

post-23327-1264946794_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se numeste NaviPlus DX si codul de piesa in etka este 8E0 035 192

Din 2003 are alt cod 8E0 035 192 B

Din 2006 are codul 8E0 035 192 BX

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Referitor la cealalta intrebare imi puteti spune daca piesa pe care am pozat-o eu este magazia de cd-uri?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In locul unitatii Navi Plus DX se poate monta un cd-changer ?

Ma refer la dimensiuni si ce mufe se inlocuiesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrei.toledo, in mod normal acolo este magazia de cduri. Totusi o poza mai clara m-ar ajuta sa iti dau detalii.

@teko, magazia este in portbagaj. Daca ai NaviPlusDX ar trebui sa ai deja firele trase si magazia instalata in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg, ce treaba are NaviPlusDx cu Cd-changer-ul ?

Sau NaviPlusDx citeste si cd-uri ? Nu am incercat.

In portbagaj, stanga, este unitatea pe care scrie Audi Navigation. Atat.

Eu vreau sa scot unitatea navi si in acelasi locas (probabil se potriveste la fix, nu stiu, asta intrebasem!) sa montez un cd-changer si sa folosesc cablajul unitatii navi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cablajul unitatii navi nu este acelasi cu cel de cd-changer.

Din cate stiam eu, fost posesor de Passat B5.5 cu navigatie MFD care arata la fel si in fata bagam cd de navi. In spate aveam cd-changerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca nu se potriveste la mufe. Se foloseste cablajul deja existent, se inlocuiesc mufele. Ideea este ca nu trebuie pozate firele, fiind cea mai dificila problema, prin demontarea ornamentelor interioare din plastic.

Ma intereseaza daca a facut efectiv cineva aceasta rocada, nu presupuneri ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
andrei.toledo

Revin pe acest topic cu aceeasi masina.

Deci este vorba de un A4 Avant din 2002 cu navigatie color.Actualul propietar este tot un bun prieten de-al meu si m-a rugat daca il pot ajuta cu un CD pentru navigatie.Din cate am citit pe Internet nu este nimic dedicat pentru Romania dar vreau sa va intreb daca pot gasi un CD cu Europa de Est sau macar drumurile principale.

De asemenea , este interesat de o magazie de cd-uri.M-am uitat din nou in portbagaj si tot nu reusesc sa imi dau seama daca acolo se poate afla magazia de cd-uri.Am incercat sa o desfac dar nu reusesc in niciun fel.In partea din dreapta are amplificatorul+subwooferul de fabrica.

Se poate atasa la aceasta navigatie o magazie DMC ?Are mufa AUX in spate?Inca nu am dat-o jos pentru a vedea si de asta v-am si intrebat.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Numai bine!

post-23327-1279115484_thumb.jpg

post-23327-1279115491_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza ta, portbagaj stanga, nu vad nicio unitate de navigatie !

Ex.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

cine imi poate spune daca o magazie de cd cu codul 8E0035111D se potriveste pe un  chorus ,a4,2003 cu codul  8e0035152. v-as fi foarte recunoscator pt am un prieten care vinde una dar e pe un a4 b7 si are mufa cu 12 pini si daca as lua-o ar trebui sa iau un cablu asa http://www.tme.eu/ro/details/cd-rf.00/cabluri-pentru-cd-changer/4carmedia/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!