Jump to content

Incalzire oglinda?


zork
 Share

Postare recomandată

Va salut !

 

Se da o Skoda Superb 2003 la care nu mai merge incalzirea in ambele oglinzi...In schimb merge reglarea lor cat si rabatarea electrica...

 

Am cautat siguranta si ,conform schitei de pe capac,ar trebui sa fie pe al doilea rand de sus,pozitia a 2,de la st la dr...Dar e lipsa atat siguranta cat si pini...

 

Momentan nu am apucat sa pun VAGul pe ea ,dar tin minte ca nu ii mergeau comenzile radio/cd de pe  volan...

 

Deci 2 intrebari:

1.unde ar trebui sa fie siguranta pentru  incalzire oglinzi?oglinzi ce au reglaj si rabatare electrica...

2.problema comenzilor audio volan sa aibe legatura cumva cu incalzirea oglinzi?Cumva ambele sunt conectate prin modulul de comfort?

 

Multumesc!

 

Ceau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are siguranta separata pt incalzire oglinzi.

 

nu au legatura cele doua probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi și atunci ce siguranță trebuie să caut ca să o găsesc pe cea de la încălzire oglinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este de la sigurante.... trebuie sa verifici butonul, sticlele de la oglinzi, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zork,iti functioneaza dazaburirea lunetei spate? In general luneta spate este actionata din acelasi buton cu incalzirea oglinzilor.Siguranta ar trebui sa fie comuna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de idee... La asta m-am gândit și eu prima dată... Dar am verificat și dezaburirea lunetei funcționează... Și este pusă pe siguranță cu motorașul recirculare aer, separată de încălzirea oglinzilor (și pe buton separat) ...

Conform manualului,pe acest model, siguranța la încălzire oglinzi se ocupă doar de asta... Și ar trebui să fie pe rândul 3 de sus in jos, și a 3-a siguranță, numărând de la stânga la dreapta. Dar nu am apucat să verific și în realitate... Cel puțin schița(cardul) de pe capacul de la siguranțe e cam mincinos... Posibil să fie luat de altă mașină...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am aceeasi problema, nu mi functioneaza dezaburire oglinzi si luneta. Ce ar trebui s verific? A rezolvat cineva problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru luneta - verifici siguranta 26 de 30A, releul, luneta

pentru oglinzi - siguranta 6 de 5A, sticlele de oglinda, modulul de confort sub picioarele soferului ( intra apa), modulul de pe usa soferului 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de răspuns, am sa verific

Releu luneta se afla sub volan ?

Renunta la citarea inutila, se sanctioneaza!

 

Modificat de vdragos
Citare inutila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, in partea stanga a bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!