Jump to content

Antigel G12vsG13


mirceamad
 Share

Postare recomandată

Salut,dupa cum spune si titlul,as vrea sa stiu si eu daca sunt diferente intre antigelul G12 si G13 si daca apar probleme la combinarea lor cum apar intre G11 cu G12 de exemplu....pentru ca eu din graba am cumpărat un bidon de Hepu G13 si abia acasa am observat...iar in masina am G12.din cate am gasit pe net cică nu ar fi probleme,ca g13 e venit in completarea lui g12 si ca diferă doar colorantul si propilen-glicolul,care a fost înlocuit cu glicerina...asa ca astept si părerile voastre...apropo...masina,e golf 4benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt probleme,sunt compatibile si merg amestecate,eu merg cu g13(mov) de ani de zile.

La reprezentante nu mai exista g12 original...a fost inlocuit cu g13 de cativa ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu când am schimbat distribuția și, implicit, si pompa de apă, nu au scos tot lichidul de răcire (G12 existent în vas) ci doar au completat cu G13 original +apă distilată ceea s-a pierdut. Până acum e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

V-am spus ca in reperezentanta nu ma exista antigel original g12.

Ca sa faca economie au scos de la comercializare g12 pe baza faptului ca nu era necesar sa comercializeze 2 game de antigel care sunt compatibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Se poate pune la o masina mai veche, cu radiator din cupru, antigel g12?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La golf 7 2015 ce antigel recomandati a fi pus? G13? Multumesc si o anumita marca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

G 13, Hepu. Scrie și pe vasul e expansiune. 

Modificat de cosminel24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!