Jump to content

Furtun spalator haion / parbriz


yuk
 Share

Postare recomandată

Am înțeles! 

Mulțumesc pentru informații!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare, cine mă poate ajuta cu un tutorial sau ceva de genul pt a înlocui furtunul de la haion, mentionez ca am desfăcut tot capitonajul de pe haion, partea dreapta a portbagajului plus plasticele de pe plafon. Nu îmi dau seama cum se scoate burduful din partea dreapta ce trece furtunul prin el , este vorba despre partea care se infige in rama de la plafon.  Din pacate nu pot vedea deoarece spațiul rămas este prea mic si nici sa las de capitonajul plafonului nu pot de oarecare se deteriorează. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De scos, cam greu sa il scoti. Se scoate bucata ramasa de furtunas si se trage prin el, bucata noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, Cehu said:

Salutare, cine mă poate ajuta cu un tutorial sau ceva de genul pt a înlocui furtunul de la haion, mentionez ca am desfăcut tot capitonajul de pe haion, partea dreapta a portbagajului plus plasticele de pe plafon. Nu îmi dau seama cum se scoate burduful din partea dreapta ce trece furtunul prin el , este vorba despre partea care se infige in rama de la plafon.  Din pacate nu pot vedea deoarece spațiul rămas este prea mic si nici sa las de capitonajul plafonului nu pot de oarecare se deteriorează. 

Nu se scoate burduful de tot, doar de unde intra in haion si nici acea tesatura de protectie. Se trage furtunul nou cu ajutorul celui vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru ajutor lui Florin și Al Bundy🍺🍺🍺

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Buna

aceasi problema nu functioneaza stropitoare nici parbriz nici luneta nici stergator luneta 

doar stropitoare faruri 

nu functioneaza nici brichete fata portbagaj 

passat b7 breck

care ar fi problema?

sigurante sant ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 01.02.2022 at 17:09, Cehu a scris:

Salutare, cine mă poate ajuta cu un tutorial sau ceva de genul pt a înlocui furtunul de la haion, mentionez ca am desfăcut tot capitonajul de pe haion, partea dreapta a portbagajului plus plasticele de pe plafon. Nu îmi dau seama cum se scoate burduful din partea dreapta ce trece furtunul prin el , este vorba despre partea care se infige in rama de la plafon.  Din pacate nu pot vedea deoarece spațiul rămas este prea mic si nici sa las de capitonajul plafonului nu pot de oarecare se deteriorează. 

Niste poze cum se desface capitonaju din dreapta

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am atasat cateva poze pe care le aveam la indemana.La capitonajul de pe dreapta am incercuit suruburile ce trebuie demontate.

Sper sa te ajute.

Capitonaj dr spate.jpg

Custoda.jpg

Demontare capitonaj stg spate.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare tuturor, Passat B7, nu va supărați, va rog,  un cod pentru acel kit de reparație al motorașului de la ștergătorul spate îmi poate da cineva, nu-mi mai scoate apa pe luneta, îmi curge în hayon, am incercat o improvizație la acea tijă dar nu a ținut.

Mulțumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!