CristiALF

Tiguan 2016

361 postări în acest subiect de discuţie

Observasem acum vreo doua saptamani un usor zgomot in usa stanga fata(ca un rontait de rotita de plastic) doar la coborarea geamului, la urcare nimic. Nu i-am dat mare importanta pana in seara asta, cand fiind mai liniste in masina si coborand geamul am observat ca se aude mai tare. Dau jos si geamul dreapta fata si surpiza, rontaie si ala la intensitate mai mica (oarecum normal, a fost folosit mai putin).

Din ce am vorbit cu ADI_PKP se aude si la el exact acelasi rontait.

S-a mai confruntat vreunul din posesori cu problema asta?

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
1 hour ago, Catta83 said:

Observasem acum vreo doua saptamani un usor zgomot in usa stanga fata(ca un rontait de rotita de plastic) doar la coborarea geamului, la urcare nimic. Nu i-am dat mare importanta pana in seara asta, cand fiind mai liniste in masina si coborand geamul am observat ca se aude mai tare. Dau jos si geamul dreapta fata si surpiza, rontaie si ala la intensitate mai mica (oarecum normal, a fost folosit mai putin).

Din ce am vorbit cu ADI_PKP se aude si la el exact acelasi rontait.

S-a mai confruntat vreunul din posesori cu problema asta?

Salutare,

Si eu ma / m-am confruntat cu aceeasi rontaiala de care spui .Frumos este ca , eu am detectat rontaiala exact la preluarea masinii din service(inlocuit tot mecanismul trapei ).Ce s-a rezolvat !!!!!?????? Nimic. Dupa ce am semnalat zgomotul , mecanicul care-mi lucrase la trapa , a venit cu un spray de la Wurth , a pompat masiv printre cheder si geam , dupa care ......a zis sa "frec" vreo cateva zile geamul si apoi daca zgomotul persista sa revin.A mai persistat ceva timp apoi a disparut dar a reaparut.Din cauza programului pe care il am nu m-am mai dus la ei.Nu stiu de la ce este.Surprinzator este ca , asa cum apare , la fel dispare.Zilele ce urmeaza vreau sa dau jos capitonajul de la usile din fata ca sa trag fire pentru spoturile din usi si atunci o sa ma uit si la macaraua geamului .

Cu stima,

0

Link către postare

Am fost plecat in weekend prin vizite si aseara masina a stat peste noapte afara in ploaie (am tinut sa precizez asta deoarece atat acasa cat si la munca sta in parcare subterana) si am observat ca acum geamurile fata nu mai scot absolut niciun zgomot la coborare. Sa fi brevetat Volkswagen sistemul de macarale geamuri cu ungere pe apa? :). Nu mai inteleg nimic..

0

Link către postare

As fi interesat de achizitia unui Tiguan Highline 2,0 TSI DSG 4MotBenzina / 2.0l / 132kW/ 180CP si as avea 2 intrebari pentru care nu am prea gasit informatii destule: 

1. sunt probleme cunoscute cu 2.0 TSI ? am inteles ca sunt probleme cu distributia la 1.4 tfsi

2. merita 1.848,07 € pentru Pachet R-Line Exterior ? nu am gasit nici o poza sau comparatie intre highline r-line si fara r-line ,in schimb e un singur topic cu Tiguan la Masina mea unde toata lumea lauda aceasta optiune.

0

Link către postare

Tu stii daca merita analizand singur din punctul tau de vedere. Ca si look eu zic ca da, merita, Tiguan R-Line (exterior) arata super bine, il vei remarca pe strada imediat.

Diferentele le puteai vedea si tu in mare, chiar din configurator :) - prima poza H-Line, a doua R-Line si tot asa:

H-Line-1.JPG

R-Line-1.JPG

H-Line-2.JPG

R-Line-2.JPG

H-Line-3.JPG

R-Line-3.JPG

Modificat de CristiALF
2

Link către postare

Multumesc , nu stiu cum nu am observat diferentele in configurator desi am facut atatea configuratii :)

0

Link către postare

Rline arata super bine...dar eu unul nu as da banii pentru ca nu ii am. Insa, pentru cine ii are, eu zic ca merita sa faca schimbarea de aspect. Am vazut live cum arata un Tiguan cu pachet R-line exterior si intr-adevar este deosebit..nu se compara cu ce e prin poze.

0

Link către postare

Va spuneam intr-un mesaj anterior ca am comandat un Tiguan in Polonia. Am intrebat dealer-ul la care am facut comanda daca poate sa-mi dea masina cu manual de folosire in limba romana si mi-a spus ca nu se poate. Masina va fi livrata cu manual in limba polona.

Rugamintea mea este, poate cineva sa-mi dea un link de unde pot descarca pentru Tiguan II un manual de utilizare in limba romana?

0

Link către postare

Super oferte la Tiguan Highline, cu preturi pe alese in configurator :D.

Revenind la lucruri serioase, desi putin probabil, si-a pus cineva pe masina optiunea "Security & Service" pentru Car Net? Am vazut ca se pot controla de la distanta destul de multe lucruri (luminile masinii, verificare daca sunt usi deschise, lumini lasate aprinse, nivelul de carburant, se poate localiza prin GPS masina si multe altele)

Capture.PNG

WhatsApp Image 2017-04-25 at 14.28.32.jpeg

WhatsApp Image 2017-04-25 at 14.28.33.jpeg

WhatsApp Image 2017-04-25 at 14.28.34.jpeg

0

Link către postare

Varianta ''SPARTA'' la interior :)

Screenshot_7.png

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   1 membru

• octav59