Jump to content

Achizitie(Nou sau SH), Configurare & Impresii (Tiguan AD1)


CristiALF
 Share

Postare recomandată

Revin cu o rugaminte, e cineva care si-a ridicat masina si a primit intre timp si dongle-ul Vodafone pentru internet? Eu tot sunt amanat cu motive diferite de fiecare data (ba ca sunt la seful in birou si nu le pot lua, ba ca de fapt alea sunt pentru alti clienti, ba ca trebuie comandat dintr-o aplicatie a lor individual pe fiecare masina, ba ca nu merge aplicatia momentan, etc.) Si deja ma apropii de 2 luni de la livrare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi Cata, eu cand iti spuneam acelasi lucru in toamna .... si pe mine m-au dus cu zaharelu' pana am renuntat! Dupa cum ziceam, dai net din telefon si rezolvi cazu'. Dezamagitor pbnul cam la tot ce inseamma after-sale....acum sa speram ca masina e buna si nu-i vom vizita prea des!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu ca si pe tine te-au tot amanat, pana eventual ai renuntat. Dar eu o sa stau pe capul lor si mai tare, pana n-or sa suporte sa ma mai vada si mi-l dau :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎19‎/‎12‎/‎2016 at 4:23 PM, catanus said:

Masina mea e la PBV de martea trecuta, de abea azi mi au trimis contractul si zic ei ca "spera" sa o livreze pana joi ... deja mi s a luat ... sunt o catastrofa dpdv "Customer care" ...

Subscriu la cele de mai sus privind calitatea PBN la  "Customer care" si after sales ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aseară am intrat in sfârșit in posesia bolidului. Atașez si cateva poze. Dupa primii km, masina mi se pare ff vioaie (cei 190 cp se simt), foarte manevrabila. Inca nu m am lămurit cum pot face Mirroring cu IPhone-ul (pt waze/google Maps). Nu stiu daca dealerul treb sa mai instaleze ceva sau nu. La fel, pt voice control, da un mesaj sa contactez dealerul pt a livra codul de activare a funcției.

Un "mic" incident la livrare: mi au spus ca masina se livrează fara covorase textile, Desi erau trecute in configurarea de HIGH line ... le am zis sa se faca covorase ca nu dau bani pe ele, pana la urma au adus un set si le au pus, zicând ca au venit separat si nu știau de ele ...

"Românisme" ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o conduci sanatos si fara incidente. Arata foarte bine "in and out"! Ce nuanta de Gri este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indium grey metalic.

 

multumesc de urari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos, e foarte misto!

Nu ai nici un Waze / Google Maps cu iPhone :) - Apple Maps scrie pe tine! :P

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zici ? Cel de la Porsche, cand am facut configurația, mi a zis sa nu mi iau navi ca merge facut Mirroring cu telefonul ... 

la iMaps am incercat, dar nu mi arată harta, doar poziția GPS ... mai studiez ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, maine plec la Sibiu si atunci o sa mi dau seama cam ce poate la drum, poate si un pic pe zăpada spre munte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tu zici ca cea mai buna metoda ca sa afli ce poate la drum si la zapada este sa incerci la primul drum al unei masini noi, ok.

Doar sa nu zici dupa 15k km ca e un motor prost ca iti consuma ulei si trebuie sa completezi in mod constant si ca nu se repara pe garantie. Vezi ca scrie si in manual ce trebuie sa faci cu masina in primii 1500km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am zis ca i testez limitele, doar ca vad cum merge la drum întins ... sunt șofer liniștit de genul meu, deci masina asta nu cred ca o sa - si vadă limitele nici macar de aproape :))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Sa nu mi-o iei in nume de rau, I was just saying. Nerabdarea e mare, dar e mai safe sa stai chill 1500km

In orice caz, sa te bucuri de ea, e o masinuta faina :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/22/2016 at 1:38 PM, catanus said:

Multzam

IMG_0506.JPG

IMG_0507.JPG

Sa o stapanesti sanatos, fara probleme! Mereu i-am considerat curajosi pe cei care isi iau masini in nuante deschise la interior :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 hours ago, catanus said:

Zici ? Cel de la Porsche, cand am facut configurația, mi a zis sa nu mi iau navi ca merge facut Mirroring cu telefonul ... 

la iMaps am incercat, dar nu mi arată harta, doar poziția GPS ... mai studiez ...

Da, zic si zic bine :) . Vei putea avea Google Maps de pe un telefon cu Android, dar nu de pe iPhone (!). E un topic in sectiunea de Golf 7 daca ai nevoie de ajutor:

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, Catta83 said:

Sa o stapanesti sanatos, fara probleme! Mereu i-am considerat curajosi pe cei care isi iau masini in nuante deschise la interior :lol:

Da, asa este, daca era dupa mine, nu o luam asa, dar doamnei i s a parut fancy ... si chiar este, dar greu de întreținut. Ideea e ca daca iei tapițerie închisă, bordul inferior si fetele ușilor vor fi si ele închise la culoare ... culoarea deschisă da mult mai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o dilema. Mi am comandat Tiguanul cu faruri LED standard ( nu cele top) si am curiozitatea cum arata iluminatul permanent, e similar celui top cu banda aia deasupra sau e diferit. de asemenea as vrea sa stiu daca App connect se poate activa si ulterior deoarece nu mi l am achizitionat. merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

App Connect iti pot pune oricand doresti la reprezentanta, cata vreme ai minim Composition Media 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar sist de navigație Discover Media se poate pune ulterior ? Am crezut ca rezolv problema navigației prin conectarea telefonului prin app connect, dar se pare ca nu e chiar asa de simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, justbart2002 said:

Salut, am si eu o dilema. Mi am comandat Tiguanul cu faruri LED standard ( nu cele top) si am curiozitatea cum arata iluminatul permanent, e similar celui top cu banda aia deasupra sau e diferit. de asemenea as vrea sa stiu daca App connect se poate activa si ulterior deoarece nu mi l am achizitionat. merci

Salut, farurile led standard nu au daylight tip "sprâncene" ca cele top. Daca te uiti la poza pusa mai sus de catanus vei vedea cum arata cele led standard, iar in ceea ce priveste iluminatul permanent, se vor lumina muchiile celor doua forme patrate/dreptunghiulare din far. App connect se poate activa ulterior, parca era in jur de 1000 lei la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Achizitie(Nou sau SH), Configurare & Impresii (Tiguan AD1)
  • Andrei_72 a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!