Jump to content

Lupo 1,0 intrerupe cand da de greu


dhs1398_bt
 Share

Postare recomandată

Salut! Am intampinat zilele astea o problema la Lupul meu. Cand urca un deal de exemplu, intrerupe, se "bâlbâie" deodată. Am observat ca face asta cand ar avea nevoie de ceva mai multa putere. Acceleratia o mentin constanta, turometrul ramane constant apar intreruperile astea si dupa incepe iar sa accelereze constant. Ce ar putea avea? Astept pareri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Incearca sa verifici fisele de la bujii. Mie asa imi facea si nu stiam de unde pana nu m-am uitat noaptea la motor si era un mic foc de artificii pe la fise. Era una crapata si dadea scanteia afara si fix atunci intrerupea motorul.

Mai poti verifica si bujiile daca nu sti starea lor, eu am schimbat si bujiile si fisele(am pus bujii ngk si fise tesla) iar de atunci nu am mai avut intreruperi deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci! Am cumparat deja un set de fise si urmeaza sa le montez. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din fise este,iti da rateuri cand intreurpe? nu strica o verificare a bujiilor de asemenea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat azi fisele si comportamentul masinii mi se pare imbunatatit. Inca nu s-au mai intamplat acele intreruperi. Revin in zilele urmatoare cu verdictul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edit: Problema s-a rezolvat dupa schimbarea fiselor. Totul e ok, acum. Urca dealurile si cu a cincea daca are demaraj de jos, inainte abia o facea cu a treia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!