Jump to content

Antifurt rezervor


fchitu
 Share

Postare recomandată

Cine imi poate da o idee sau o mana de ajutor pentru a securiza rezervorul de benzina? Nu am inchidere vacumatica si nici clapa de la rezervor nu are acea ureche.

Busonul se inchide cu cheia de la contact.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a securiza rezervorul de benzină, ai avea nevoie de un scut metalic dedesubt, să nu poată fi înțepat. Nu se chinuie nimeni să îți deschidă bușonul, să introducă un furtun pe gâtul întortocheat al rezervorului, ca în final să scoată 5 litri. De fapt, nu am auzit să se mai fure combustibil din mașini mici, majoritatea circulă cu 1/4 din rezervor, riscurile sunt mari și câștigurile mici. 

 

Părerea mea de clopotar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma, inca mai exista gainari. N-as fi deschis topicul, daca n-as fi avut un motiv serios. M-au "usurat" de circa 10 litri. Nu e mult, dar cand se repeta la 2-3 luni devine o problema. Nu pot sa trec zilnic pe la benzinarie si sa alimentez 5 litri de frica banditului. Probabil o sa pun un filtru de ulei cu lacat . :d

Modificat de fchitu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiu de cazuri cand fura intepand pe jos rezervorul.

e cea mai sigura metoda, sta sub masina si nu atrage atentia. plus ca ii ajuta gravitatia.

daca se incuie cu cheia, nu e securizat, vrei mai mult?

se poate dar iese o tiganie (platbanda sudata cu balama si lacat sau caciula din filtru de ulei cum ai zis.

clapeta cu inchidere cum e la golf 4 (vacumatica sau actuator ) oricum nu e sigura xxxxxx

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!