Jump to content

Retrofit [Passat CC]


yrynel
 Share

Postare recomandată

salutare

 

am nevoie sa schimb ceasul analogic care tocmai l-am cumparat.

cum il montez in locul celuilalt?

cum se scot trimurile ?

am uc cc 2014 cu trimuri mahon.

merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stie nimeni la modelul facelift 2014?

un tutorial ceva ?

mercic

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca la orice passat b7. Vw cc dupa 2011-2012.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu nici la b7.ai un filmulet ceva sau tutorial

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/16/2017 at 7:08 PM, snapisrl said:

salutare

 

am nevoie sa schimb ceasul analogic care tocmai l-am cumparat.

cum il montez in locul celuilalt?

cum se scot trimurile ?

am uc cc 2014 cu trimuri mahon.

merci.

prin extragere si atat. Foloseste scule de plastic pt scos trimurile sau orice altceva, ce nu le deterioreaza

L.E. - ceva de genul 

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci florine esti singurul care a raspuns la subiect exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut.

A reusit cineva sa adapteze signd assist pentru europa de est? Masina are camera 3AA dar si RNS510.

La fatigue alert trebuie ceva in mod special? Am CAN 7N0 907 530 AN si instruments 3C8 920 880 Q.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Va rog un cod la pedalele  sport .A pus cineva din acelea care se lipesc pe ,pedala de acceleratie?

Se potrivesc la cc pedalele de la golf 6 ?

Am avut golf 6 si am cumparat pedale sport cu tot cu pedala de acceleratie de la skoda ,si sau potrivit fara probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leavecalialone

Salut, 

 

Recent am devenit posesorul unui vw passat cc din 2014,

 

M-ar interesa daca este posibil sa pun acele lumini ambientale pe la trimm-urile de pe usi,sub ele mai exact :) am cautat pe net si nu am gasit nimic concret..

 

Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat sau cineva a facut aceasta modificare? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca unii isi fac iluminare ambientala sub trimuri cu fibra optica luminata din ambele parti cu leduri puternice.

Te legi cu ele cum e din fabrica pe calculatorul de usa cu pinii corespunzatori si codare.. sau varianta low, pe iluminarea de la un buton de geam.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, EEXCALADE said:

@leavecalialone Am pus eu ,dar e o problema cu acest tip de fibra ca nu sta mult timp lipita cu banda dublu adeziva .

https://vwforum.ro/topic/126711-passat-cc-sport/?page=4

 

 

18 hours ago, leavecalialone said:

Salut, 

 

Recent am devenit posesorul unui vw passat cc din 2014,

 

M-ar interesa daca este posibil sa pun acele lumini ambientale pe la trimm-urile de pe usi,sub ele mai exact :) am cautat pe net si nu am gasit nimic concret..

 

Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat sau cineva a facut aceasta modificare? Multumesc

in mod normal, daca vrei sa fie de fabrica, schimbi trimurile cu altele cu iluminare - altfel, faci cum ti-a scris Bubu

10 hours ago, EEXCALADE said:

@leavecalialone Am pus eu ,dar e o problema cu acest tip de fibra ca nu sta mult timp lipita cu banda dublu adeziva .

https://vwforum.ro/topic/126711-passat-cc-sport/?page=4

 

este un model care are o banda pe lateral, care faciliteaza fixarea/lipirea ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al naibii materialul ,nu se lipeste bine nici o banda dublu adeziva 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am incercat si eu N variante, e dificil de fixat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leavecalialone
40 minutes ago, F l o r i n said:

 

in mod normal, daca vrei sa fie de fabrica, schimbi trimurile cu altele cu iluminare - altfel, faci cum ti-a scris Bubu

este un model care are o banda pe lateral, care faciliteaza fixarea/lipirea ei.

Multumesc pentru sfat, dar de unde pot achizitiona trimurile iluminate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dezmembrari sau reprezentanta (good luck with that.. sa vezi preturi :D )  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Passat CC din 07.2010 nu a venit cu kessy din fabrica? Banuiesc ca nu se poate pune easyopen fara ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irinel Tincea

Ba da, au venit cu Kessy. Au o cheie "falsa" care se tine mereu in contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am prima versiune de camera in oglinda pentru lane assist, si pun camera 3AA .. D (A5), ce pot activa mai exact? High beam assistant? Lane assist mai functioneaza? care e diferenta? Din ce am citit ar mai trebui gateway 7N0 si poate modul confort 3AA. Firele trebuie modificate sau e aceeasi mufa, plug & play? As exclude varianta cu oglinda de Golf cu camera, tinand cont ca parbrizul are deja locul pentru camera acolo OEM...

Modificat de EsTeTicu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare baieti ! 

Am un cc din 2014 care are in dotare rns 315 sau 310 sincer nu stiu care e diferenta si nici nu imi pot da seama . 

 

As vrea sa trec la RCD330 plus datorita design.ului mult mai placut dar si penteu functiile in plus cum ar fi screen mirroring .

 

 Eu am pe masina camera oem in emblema din portbagaj , iar rcd 330 nu are intrare pentru camera oem . Exista vreo posibilitate sa leg camera ? Mentionez ca mi.am dorit super mult sa am dotarea aceasta si nu as vrea sa o pierd .

 

Merita sa fac trecerea aceasta . Sunetul se va auzi mai bine pe rcd330 ? Am sistemul normal nu cel dynaudio .

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, detin un Passat cc 2010 si as vrea sa montez lumini la picioare, dar si luminile din partea de jos a oglinzilor. E cineva dispus sa mi le monteze contracost? Va mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suntem mai multi colegi care te putem ajuta, in Bucuresti - consulta aria cu anunturi - Oferte extinse - si vezi pe cine selectezi, eventual daca gasesti pe cineva, mai aproape de tine.

Alex - se poate modifica camera, sa o vezi pe 330 - dar vei pierde liniile de ghidaj. 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As face trecerea la rcd330 chiar daca pierd liniile de ghidaj , dar oare chiar merita sau in locul acestui rcd sa achizitionez o navi android cu ecran de 10 inch . Ideea principala este calitatea muzicii si camera oem . A facut cineva pana acum vreo instalatie AM de sunet pe CC ?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Ma poate ajuta cineva, va rog, cu toate codurile necesare conversiei bara fata normala in bara fata R-line la CC 2013 ?
Pentru a ne face o idee, o sa atasez cateva poze luate de la chinezi...cu ce elemente sunt necesare pentru a fi schimbate.

Va multumesc anticipat !

For-VW-CC-R-LINE-front-bumper.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Modificat de sergiu2091
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Retrofit [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!