Jump to content

Retrofit [Passat CC]


yrynel
 Share

Postare recomandată

Multumesc. Dar se poate cumva schimba sistemul de prindere pe usa de la oglinda de CC la cea ce scirocco? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! As vrea sa fac retrofit la proiectoare pt passat cc, imi puteti spune daca BCM ul meu suporta? 

 

 

IMG_7431.JPG

IMG_7434.JPG

IMG_7432.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bifeaza si tu ca ai proiectoare, da un output test si vezi daca obtii eroare de bec ars.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

NU stiu daca s-a mai discutat pe forum, s-ar putea monta fara deranj mare proiectoare de ceata (cele din spoiler) la un CC facelift din 2013? Dar LED day lights?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca suporta BCM-ul actual, se pot monta proiectoarele, etc - trebuie trase cablaj de la BCM la proiectoare, de la buton la BCM, cumparat buton cu proiectoare, codat, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci! Valabil si pt LEDurile din far? (vorbind despre un model fara LED, far normal)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am un Passat CC 2010 care are are deja instalat Lane Assist cu camera in parbriz si as face retrofit pt ACC. Sunt aceleasi pompe abs, trebuie doar instalatia ACC cu radar in sigla si codat sau e mult mai complicat ? Softul e acelasi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai mai postat odata in alt topic. Asteapta pina iti raspunde cineva colegul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.. stie cineva un DIY pentru easy open trunk passat cc ? precizez ca am pe masina kessy si bcm . as vrea sa stiu unde trebuie trase firele si ce codari trebuie facute. multumesc.

Modificat de FaraTine
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce an este masina, ce cod motor ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faratine, Trebuie sa stie unitatea de confort easyopen. Daca nu stie trebuie incarcat dataset. Firele trase in confort. Codari nu trebuie. O vede automat

On 2/4/2017 at 21:24, danc2007 a scris:

Am un Passat CC 2010 care are are deja instalat Lane Assist cu camera in parbriz si as face retrofit pt ACC. Sunt aceleasi pompe abs, trebuie doar instalatia ACC cu radar in sigla si codat sau e mult mai complicat ? Softul e acelasi ?

Ti-am mai raspuns odata.

repet: nu are treaba lane assist cu acc. Ca sa iti spun daca pompa ta suporta acc trebuie sa imi dai codul ei. Dar, asa cum ti-am spus si atunci putin probabil sa suporte. Retrofitul este simplu, insa nu ieftin. Cred ca in jur de 600 eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pompa abs va necesita inlocuire sau resoftare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate....dar cam asa sta treaba. Cele cu ACC au pompe diferite, comparativ cu cele care nu au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, F l o r i n said:

ce an este masina, ce cod motor ?

03.2010 , motor CBBB , are kessy

3 hours ago, mona said:

Faratine, Trebuie sa stie unitatea de confort easyopen. Daca nu stie trebuie incarcat dataset. Firele trase in confort. Codari nu trebuie. O vede automat

explica te rog "incarcat in dataset" .. si unde trag firele in confort ce pini ? despre codari am vazut pe net ca trebuie sa apara in cluster "easy open" .  daca il vede automat mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand trebuie sa te asiguri daca centrala ta suporta VIP (virtual pedal - easyopen). Daca nu suporta acest lucru se rezolva cu incarcarea unui fisier dataset cu odis e + vas5054 sau alta interfata vas.

dupa, codarea in centrala confort byte 21 schimbi ce ai acolo cu valoarea 37.

sa inteleg ca ai modulul de easyopen? Deseara iti voi spune pinii, nu sunt langa elsawin acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru raspuns.. inca nu il am .. prima data vreau sa ma asigur ca il pot monta .. unde trebuie sa intru sa vad daca centrala mea suporta easyopen ? 

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De montat se poate 100%. Inclusiv aici pe forum a facut cineva retrofit la VIp pe un passat cc.

referitor la intrebarea ta: VIP vine ca o subcomponenta a centralei de confort (ca si alarma de ex). Problema este ca, chiar daca ea apare ca "VIP n. Mounted" ceea ce inseamna ca nu este montat senzorul, nu inseamna obligatoriu ca centrala stie aceasta functie. 

Deci, exista 2 variante: 1. Gasesti o centrala second care a avut din fabrica asa ceva. 2. Instalezi senzorul, codezi si vedem atunci. Daca nu se activeaza trebuie resoftata unitatea cu dataset pt VIP. Gasesti in aria de servicii persoane care au scule.

repet, merge 100% sa faci acest retrofit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.. atunci spune-mi te rog pinii unde trebuie sa ma leg. 

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok multumesc. cand o sa imi ajunga senzorul si ma apuc de treaba iti scriu ca nu imi dau seama ce inseamna T18b/6 , probabil o mufa ? vad ca sunt 3 fire in poza .. 1 masa negru si 2 culori galben si maro. unde vin fiecare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Irinel Tincea

Radio RCD 330(cel din poza) se potriveste pe CC 2010,fara se se faca modificari?

aa.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Irinel, merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Retrofit [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!