Jump to content

Retrofit [Passat CC]


yrynel
 Share

Postare recomandată

Fete de usi nu, nu au nicio legatura. Bancheta spate difera, difera umerii laterali, etc.

Doar scaunele fata sunt identice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 02.02.2021 at 18:46, F l o r i n a scris:

Instrucțiuni....mai greu. Tutoriale, poate găsești. Da, am facut de multe ori acest tip de retrofit, la multe VAG URI. 

 

Daca o sa dai detalii despre ce an este masina ta, o sa iti scot mâine diagramele, pt a face montajul 

Reusesti sa ma ajuti cu diagramele  ?! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut....

Da, incepand de luni. Eventual ma suni sa imi aduci aminte sau imi lasi mesaj whatsapp,  deoarece sunt foarte ocupat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am vazut ca sa mai discutat pe aici mai demult dar poate s-a mai schimbat ceva intre timp.

As vrea sa fac un upgrade de la RNS 510 la un MIB 2 cu navigatie si button app.

Ce vreau sa stiu este ce anume imi trebuie sa nu pierd nici o functie de pe masina. (CC 2014 2.0 TDI)

Am camera highline cu lini de ghidaj, bord 3d color si senzori 360 de grade.

As vrea sa nu pierd vreo functie din cele mentionate si daca microfonul de la actualul RNS 510 va merge in continuare sau si el trebuie schimbat.

Ce adaptoare mi-ar trebui?

Sau poate chiar mai simplu, daca stiti pe cineva sau poate un service prin Cluj care se ocupa cu chesti de astea as fi recunoscator, daca nu puteti zice aici dati-mi un mesaj privat va rog.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Microfonul va merge. Ai nevoie de mufe adaptoare pt mib sau inlocuire mufa cradle actuala cu mufa pt mib si repinare

Can gateway cu sw 7N0 907 530 BL

Modul parcare 1K8 919 472 cu  hardware 5Q0 919 294 - retrofit, cu modificările aferente la mufe, inlocuire...sau kit adaptoare

Modul camera highline 7N0 907 441 B 

 

Pune o scanare totala, sa vedem ce ai tu, pe masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

@F l o r i n Salut sper ca nu deranjez prea tare, oare ai apucat sa te uiti peste scanarea de la masina si daca am ce trebuie pt a pune un MIB 2. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/26/2022 at 6:20 AM, F l o r i n said:

Microfonul va merge. Ai nevoie de mufe adaptoare pt mib sau inlocuire mufa cradle actuala cu mufa pt mib si repinare

Can gateway cu sw 7N0 907 530 BL

Modul parcare 1K8 919 472 cu  hardware 5Q0 919 294 - retrofit, cu modificările aferente la mufe, inlocuire...sau kit adaptoare

Modul camera highline 7N0 907 441 B 

 

Pune o scanare totala, sa vedem ce ai tu, pe masina...

Da, cu.modificarile acestea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!