Jump to content

ANJ vs AHD


c33zar
 Share

Postare recomandată

Colegilor , am cumparat un LT35 , iar in cartea de inmatriculare scrie ca ar avea motor ANJ , dar , debitmetrul de aer este cel de pe Golf 3 / Passat intermediar , de pe euro 2  , si mi se pare ca e varianta de 102 CP , AHD .

 

Cum imi pot da seama daca e ANJ , asa cum mi-am dorit eu , sau daca m-am tepuit :D ?

Care e diferenta dintre aceste motoare ?

 

Thx  !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

 Salutare!

 Nu este nici o diferenta intre motoare difera doar softul ECU,de acolo vine diferenta de putere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si bineinteles taxa daca nu e platita ..la ahd ajunge la o mie de euro la anj 230

 

 la fel am patit si  eu cu lt,avand motorul schimbat in spania,iar pe carte cei de la RAR mi-au trecut : COD MOTOR AHD nu este valabil, in dreptul cod motor au trecut ANJ asta dupa ce au studiat ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!