Jump to content

Prezoane antifurt


VAG4Ever
 Share

Postare recomandată

Stie cineva unde gasesc prezoane antifurt pentru jante aluminiu?

Merci :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gerila

    5

  • Klahan

    4

  • dani_b

    3

  • Muale

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

In afara de dealerii VW, poti incerca la:

www.gradinariu.ro

www.autoaccesorii.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat de la Street Car Concept www.streetcarconcept.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

ma puteti ajuta cu un raspuns

prezonul antifurt oem de la passat B6 se potriveste pe B5,5 ? teoretic da ... dar vreau sa fiu 100% :icon_thumright:

multumesc

Modificat de Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Prezoanele originale de AUdi se potrivesc la Skoda Octavia II ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut. am si eu o mare rugaminte. am prezoane cu antifurt cu stea in 14 colturi si nu am cheie sa le desfac. un sfat ? cineva din iasi care are si poate sa mil imprumute pt 10 minute ? am sunat la reprezentanta sandra si au zis ca nu au chei pentru antifurt. astept un raspuns ca trebuie sa pun rotile de vara si e grav. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se potriveste al meu, ti-l imprumut. Ai numarul meu de telefon in profil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit toate topicurile legate de prezoane antifurt. nici o rezolvare. am fost la reprezentanta si au zis ca nu au cheie si nici nu se poate comanda. am fost la vreo 6 vulcanizari din oras si au zis ca nu au asa ceva. acum am facut un mulaj la prezon si am dat cuiva poate gaseste un strungar sa imi faca o cheie care sa se potriveasca. daca totusi se gaseste cineva care sa aiba cheie in stea cu 14 colturi si vrea sa ma ajute sau daca poate cineva sa-mi dea un sfat va multumesc. sper sa nu fie considerat bump .

ps. prima poza e cu un model de prezon. ceva de genul asta imi trebuie mie doar ca trebuie sa aiba 14 colturi (ca in poza 2)

post-35295-1238439416_thumb.jpg

post-35295-1238439456_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum dreq sa nu aiba la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ajuns la reprezentanta, am vorbit cu un coleg de la primire service, iam dat cheia de la masina, in 5 minute a venit inapoi cu cheia si a zis ca nu au chei din alea si ca nici nu pot face comanda sau ceva de genul asta. mi'a zis sa incerc la un strungar sa imi faca o replica la cheia pierduta. poate nici nu a fost in hala unde erau mecanicii :icon_thumright: cine stie poate a dat o tura de parcare si mia adus masina inapoi. de asta va intreb pe voi, ca din ce am citit in alte topic-uri legate de aceeasi problema colegii de forum au gasit rezolvarea la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Solutia cu strungarul mi se pare cea mai rapida. Sincer eu am avut un antifurt pt. Dacie facut de un strungar si a trecut prin multe: se potrivea perfect, a functionat perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
a zis ca nu au chei din alea si ca nici nu pot face comanda sau ceva de genul asta.

Pai e normal sa-ti spuna asa ceva daca respectivele prezoane antifurt NU sunt OEM.

Daca sunt aftermarket, e sigur ca reprezentanta nu are cum sa-ti dea o cheie pentru ele. Nu?

Daca in schimb prezoanele antifurt sunt OEM (dupa cum arata, eu cred ca nu) atunci n-a vrut sa se complice. :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aryes, prezonul din poza nu e prezonul de pe masina. e doar un model ca sa inteleaga lumea despre ce vorbesc. din cate stiu eu sunt OEM, pentru ca jantele cu care a venit masina din fabrica sunt AVUS II si nu cred ca au fost schimbate prezoanele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

intr'un sfarsit am reusit sa fac la un frezor o cheie pentru antifurturi. daca cineva din iasi are nevoie de adaptor in stea cu 14 colturi poate sa ma deranjeze :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

imi poate recomanda cineva un site de cumparat prezoane antifurt ??

am cumparat de o luna jante OEM golf4 model Avus II

si urmeaza ca dupa ce trece iarna sa cumpar 4 anvelope si deja ma gandesc poate ma lasa vreunul fara jante

momentan am numai setul de prezoane cu care a venit masina pentru jantele de tabla

am citit ca prezoanele de tabla merg si pe jantele OEM de golf4, si deci nu imi fac griji... (sau??)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
imi poate recomanda cineva un site de cumparat prezoane antifurt ??

am cumparat de o luna jante OEM golf4 model Avus II

si urmeaza ca dupa ce trece iarna sa cumpar 4 anvelope si deja ma gandesc poate ma lasa vreunul fara jante

momentan am numai setul de prezoane cu care a venit masina pentru jantele de tabla

am citit ca prezoanele de tabla merg si pe jantele OEM de golf4, si deci nu imi fac griji... (sau??)

Iti fac eu la strung, si le primesti prin fan curier. in principiu s-ar putea face dupa un model normal de prezon sau un desen cu cote exacte. Ar merge de exemplu ca model un pentagon `inconjurat` de un cilindru sau diverse alte forme.

Daca te intereseaza suna-ma si ne intelegem.

0720 57 57 97

Claudiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu tot borbet am luat...

dar am dat 37 RON/set...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva pe cineva care desface antifurturi??? Nu mai am cheia de la antifurt si e destul de nasoala situatia in cazul unei pene de cauciuc.Am incercat in Vitan si nimic,am mai incercat la niste vulcanizari si tot nimic.Antifurtul are patru ciocuri sus,jos,stanga,dreapta.Am mai citit pe undeva ca se poate suda,dar din pacate gaurile unde intra prezoanele sunt foarte adanci.Orice ajutor e binevenit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema la o vulcanizare din drumul sarii...10 minute a durat totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde le-ai luat asa de ieftine?

Autovit

Modificat de plus8
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o protectie si se gaseste cred pe Tiguan cod 5N0601169,Tuareg cod 7L6601147,Caddy cod 2K0601169.

post-17538-1267633721_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!