Jump to content

Interes achizitie auto grupul VAG


kamataru
 Share

Postare recomandată

Salut. Eu am un passat b5.5 1.9 tdi din 2001 si am ajuns cu ea la 352 de mii de km. Masina merge foarte foarte bine. Ce trebuie acum schimbat la ea e flansa de la amortizor, dar asta trebuie schimbata bineinteles din cauza drumurilor bune pe care le avem. Toata chestia e sa o intretii bine si sa ai grija mare de ea. La fiecare 10.000 de km se face achimb de ulei + filtre, in rest bagi motorina si drum bun. Deci iti poti lua o masina si cu 200 de mii de km, pentru ca daca masina a fost intretinuta nu vei avea treaba cu ea, mai ales ca motoarele diesel duc cu mult mai multi km decat un motor benzina.[emoji4]

Modificat de Andrei1496
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are nicio treaba fiabilitatea modelului tau de passat cu fiabilitatea motoarelor mai noi !!

si nu doar motoarele in sine, ci si restul subansamblelor.

Modificat de bossake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pasatul tau  este unul din cele mai bune masini..astea mai noi  dupa 2009 nu mai sunt asa fiabile din cate stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!