Jump to content

Audi a6 c5 intra singura in alarma!


codrut19
 Share

Postare recomandată

salut,detin un a6 b4 c5 din 2002 si de vreo 2 sap am observat ca atunci cand masina este inchisa imi intra singura in alarma,nu se deschide singura si doar imi licuresc semnalizarile si imi suna alarma,acum face foarte des,aseara a trebut sa cobor jos pe la 3 sa opresc alarma ca facea ca toti nebunii,am in partea soferului jos langa scaun am un buton care avea desenat  inainte(pt ca acum sa sters) o masina cu alarma pe el,nu stiu ce inseamna acel buton,ma poate ajuta cineva va rog cu un sfat?as putea sa ii scot eventual alarma fara sa stric centralizata???multumesc frumos!!!

 

post-129856-0-85535600-1438326009_thumb.  cam asa arata butonul din dreapta jos langa prag il am ce ar putea fi???ms!

Modificat de codrut19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spre exemplu daca ai un catel in masina/lasi geamurile coborite putin pentru aerisire si trebuie sa ajungi la magazin atunci apesi acel buton si alarma nu va mai suna decit la deschiderea din interior a usilor.Daca pleci incui masina si lasi catelul inauntru aceasta va face ca toate alea.Probabil ai vreo ''musca'' care zumzaie prin masina si din acest motiv se activeaza alarma,nu de alta dar sint patit

Modificat de rayn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa fie si un microswitch din ceva incuietoare, si din cand in cand face scurt, iar masina il pricepe ca fiind o usa deschisa, iar atunci, daca e pusa alarma, va incepe sa cante. Incearca atunci cand incui masina din telecomanda, sa apesi de doua ori consecutiv pe buton (o apasare=inchidere centralizata+alarma; doua apasari=doar inchidere centralizata). Zic astea pt ca si eu am avut aceste probleme cu un microswitch, si asa am procedat pana sa pot sa-l inlocuiesc, foloseam doar inchiderea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,detin un a6 b4 c5 din 2002 si de vreo 2 sap am observat ca atunci cand masina este inchisa imi intra singura in alarma,nu se deschide singura si doar imi licuresc semnalizarile si imi suna alarma,acum face foarte des,aseara a trebut sa cobor jos pe la 3 sa opresc alarma ca facea ca toti nebunii,am in partea soferului jos langa scaun am un buton care avea desenat  inainte(pt ca acum sa sters) o masina cu alarma pe el,nu stiu ce inseamna acel buton,ma poate ajuta cineva va rog cu un sfat?as putea sa ii scot eventual alarma fara sa stric centralizata???multumesc frumos!!!

 

attachicon.gifaa0199_img_5346.jpg  cam asa arata butonul din dreapta jos langa prag il am ce ar putea fi???ms!

 

cu VCDS-ul se verifica cine a declansat alarma - in functie de asta, vedem ce ai de remediat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Si la mine acum cativa ani se declansa alarma cam des si fara motiv. Am pus alarma pe modul "valet" si asa am lasat-o, adica pot sa folosesc telecomanda ei, dar nu mai suna niciodata. Cu alarma dezarmata, am apasat butonul acela de care vorbesti timp de 3 secunde si astfel alarma a trecut pe modul "valet".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!