Jump to content

VIN decoder AB111F1113B20E0


i_am_soare
 Share

Postare recomandată

Buna seara as vrea sa stiu pt masina mea VW GOLF 1 DIN 74  un pot gasi mai multe info despre ea ,Masina este intr un proiect de rastaurare si as vrea sa o fac cum a iesit din fabrica .Ma gandeam ca un Vin decoder ar fi de ajutor dar m am uitat pe tot internetul si nu nici un site nu gaseste seria de sasiu 

 

Multumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ca aia nu e seria de sasiu, este numarul de omologare... 

Seria de sasiu este de genul.... WVWZZZ3BZWE689725 sau 1VWDB017XEV000001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IN CERTIFICAT CARTE  ASTA APARE CA FIIND SERIA DE SASIU .Nu stiu daca conteaza sau nu dar masina este din 74,golf 1 swallowtail

Modificat de i_am_soare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria la Golf 1 model pana in 79 seria e scurta de genul 178...... cauta seria si posteaza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la tine mai mult ca sigur ca incepe cu 175xxxxxxxxx, oricum te poti uita pe oala de amortizor de pe partea pasagerului

 

ca si vin decoder nu o sa gasesti, seria de sasiu iti poate spune doar anul de fabricatie si numarul de masina iesit de pe linia de asamblare in anul respectiv, singurul mod in care poti afla (dat fiind faptul ca cei de la vw nu decodeaza serii de mk1)este stikerul din portbagaj care banuiesc ca nu mai este.....


din cate tin minte culoarea masinii inainte sa fie vopsita visiniu a fost tot alb, adica alpinweiss L90e care la vremea respectiva era facuta de dupont

 

 

in poza ai paleta de culori si codurile aferente pentru  mk1 din '75

post-51305-0-21737500-1436775037_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nr de identificare este 1753094106  iar numarul  de omologare este AB11E1113B20E0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria ta de sasiu este 1753094106, cea care este AB11E1113B20E0, este doar seria cartii de identitate.

In principiu masina este fabricata in 03.1975(sau a 30a saptamana din 75, nu mai stiu sigur), exemplarul cu numarul 94.106.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amedeo, seria nu se citeste asa ;)  http://www.swallowtail.info/, masina cel mai probabil a fost fabricata la in octombrie 74, dar fara stickerul de portbagaj nu ai cum sa decodezi corect, ce stii tu cu spatamana de fabricatie este de pe sticker nu din serie direct si gasesti aici : http://www.cabby-info.com/Files/Misc/BuildDate.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!