Jump to content

App-Connect si VW Car-Net


hiro
 Share

Postare recomandată

On 09.10.2020 at 14:28, Balaur77 a scris:

Salut ,

Am un golf variant model 2020 , cumparat din reprezentanta wv . Cand l-am comandat vroiam sa conectez telefonul pt a folosi hartile , pt. asta schimband unitatea standard care o avea masina cu "RADIO CD COMPOSIT MEDIA " la recomandarea agentului de vanzari . La livrare am avut surpriza sa constat ca nu merge deoarece nu am APP-CONNECT instalat , nefiind anuntat cand am facut modificarea de unitate, ca trebuie  instalat  APP-CONNECT pentru a putea folosi hartile de navigatie de pe telefon.Problema este ca, de cand  am ridicat masina , cei de la reprezentanta , au promis ca fac instalarea ,insa nici pana acum ,dupa 3 luni , nu s-a intamplat. Codul unitatii este 3Q0035819C , iar unitatea nu are nici butonul app , nici iconita de app-connect nu apare pe display. Intrebarea mea este daca exista vreo modalitate de instalare a , APP-CONNECT, fara a fi afectata garantia? 

 

Multumesc !

Salut! Și eu am aceeași problema. Nu am nici buton nici aplicația instalata pe masina. Exista vreo rezolvare? Chiar și la reprezentanta. Eu am sunat la o reprezentanta în Ploiești si mi-au spus ca nu pot sa facă nimic în privința aceasta. 

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune poza cu versiunea de soft , tine lung apasat pe butonul meniu , apoi apesi pe actualizare software/versiuni si o sa apara un cod 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare.De curand am achizitionat si eu un VW Polo 2015 si am inteles ca s-ar putea activa Android auto.

Eu am unitate MIB2.5 3QOO35864 H10 insa nu pot face update la ultima versiune de soft.

Intrebarea este, se poate activa App Connect pe aceasta unitate, se poate cumva face update la ultima versiune de FW 0480T ?

Multumesc anticipat !

received_846812047177960.jpeg

1696767135655.jpg

1696767363024.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate activa Android Auto la versiunile care incep cu P01xx.

 

 

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti . Am si eu o nelamurire . Am avut navigatia din poza , cu unitatea de comanda doar cu un sd slot. Am facut upgrade la ecran de mib 2 discover . Intrebarea mea este daca se poate activa carplay sau ceva pentru a afisa waze ul si ce imi permite unitatea . Masina este un golf 7 final de 2016 . Navigatia nu are buton de NAV .  

BB97A50F-A742-4B10-8EB2-7671D4335A26.jpeg

90B1277E-CF0A-4B92-B1AE-03C3582AF553.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai App-Connect in meniu cu mesajul de licenta se poate activa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La aceasta unitate se poate activa App-Connect? 

Pentru Android si iOS :-? 

IMG_3404.jpg

IMG_3406.jpg

IMG_3407.jpg

IMG_3408.jpg

IMG_3409.jpg

IMG_3410.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Daca ai App-Connect in meniu se poate activa. Daca nu, nu se poate. 

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am la un amic un audi A4allroad 2017. Ce anume sa caut sa vad daca pot pune carplay pe masina?

Cod display?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare. 
Polo 2020 cu App Connect in meniu, buton de App.

 

1094298326_polo1.thumb.jpg.c19036337c332775b5f99a0fbd759db1.jpg1507229943_polo2.thumb.jpg.2b4ce866b782c7ac842b0dbf18704510.jpg2135912204_polo3.thumb.jpg.449be10b3ba47c838d66e7255b4c5aaa.jpg

 

Am sanse sa gasesc sa activez? 

Are cate 2xUSB-C in fata schimbatorului si in spate in cotiera.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor.

cine mă poate ajuta, am o problemă, nu pot activa utilizator principal MIB3. Poate cineva să îmi scrie toată procedura cum se face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai ambele chei ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Renunta la QUOTE pentru postul anterior.

 

Da, am ambele chei, dar nu mi-a cerut să tastez butonul de deschidere. Selectez devenire utilizator principal și îmi arată ca se încarcă și doar atit. Am așteptat și 30 min și nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o resetare la valorile de fabrica pe toata unitatea

reia procesul

 

contul de VW ID este facut? 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am făcut și contul Id Vw, am băgat datele în unitate și tot nu merge. Mîine voi încerca să resetez unitatea 

 

LE: Am făcut și reset și tot nu merge!

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!