Jump to content

Programul trade in


Jade
 Share

Postare recomandată

Va salut domnilor,

 

Din ce am observat acest subiect nu a fost acoperit in mod concret pana acum.

Ma gandesc de ceva vreme sa aplic pentru programul trade in, prezent la mai multe reprezentate din Bucuresti, estimez ca in Decembrie voi face pasul.

Nu am inca informatii clare despre evaluarea masinilor vechi, aveti experiente in acest sens?

Haideti sa dezbatem putin pe seama programului, poate gasim cativa membri care si-au luat masina prin acest program.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda,evaluarile dealerilor sunt in bataie de joc .

 

trade in nu este la ford?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vei primi mult sub pretul de piata, sa iti dau un exemplu cum se calculeaza  deprecierea pt un Golf in in functie de vechime an 1: 32-33%  2: 18%  3: 8%  4: 8% 5: 8% etc - marja lor de profit la revanzare .... iti cam faci o idee

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Not_used_calin

In conditiile in care eram potential client de Octavie3, mi-au evaluat in 2014 Skoda Fabia 2005, 1.2 HTP - 64 CP, 230.000 km cu mare indulgenta la 1.000 eur. Pretul de noua a fost 11.000 eur. Asta pana sa-si arunce privirile prin ea. Deci, de la suma asta mai aveau de gand sa dea in jos, daca nu le convenea ceva.

 

Am vandut-o cu 2.700 eur, in aprox. 1-2 luni de la prima postare. Samsarii imi dadeau din prima zi minim 2.000 eur pe ea.

 

Gandeste-te numai la faptul ca dealer-ul va trebui sa-si puna TVA peste pretul tau. Deci din start, asta il ia de la tine. NU RENTEAZA!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!