Jump to content

toba esapament


bog 30
 Share

Postare recomandată

buna ziua tuturor,am un touran 2008,tip motor bmm si am observat o incalzire excesiva a tobei dupa un drum relativ scurt 4-6km,nu se intampla mereu dar cand se intampla degaja o caldura toba de nu poti sa stai aproape in spatele masinii iar daca o stropesc un pic sfaraie ca un gratar super incins,vroiam sa stii daca alti posesori de acest tip de masina s-au mai confruntat cu asa ceva.va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Regenereaza filtrul de particule daca ai asa ceva, de-aia se incinge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da are filtru de particule dar in bord nu se aprinde martorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca face regenerare de rutina nu se aprinde nimic in bord. Doar daca se colmateaza si se cere la service se aprinde martorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

credeti ca e periculos tare sa se incinga in halul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vb azi cu mecanicul si mi spunea de un drum de circa 15-20 min cam la 2800 rotatii si asa as regenera filtrul,alti colegi de pe forum poate imi spuneti daca tot asa s-a rezolvat. o seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!