Jump to content

Schimb ulei cutie si motor B6 2.0 tdi 2010


Klahan
 Share

Postare recomandată

Salut grup. Astazi am facut schimbul filtre+ulei. Am folosit filtre MAN si ulei castrol 5w30 Longlife.  Dupa ce am terminat am observat ca temperatura la ulei sare peste 100. Ceea ce prima data era intre 80-85. Este normal? Vw 2.0 170hp 2010 cr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

salutare

cati litri de ulei intra la cutia manuala,passat b 6,2.0dti  din 2010

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Stie cineva cod original ulei cutie de viteze ? Multumesc 

Modificat de Manuel N.
Pentru ce ai dat quote?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult ,am luat liqui .trebuie mare atentie la coduri originale ,sunt multe modele de cutii si trebuie luat ulei exact pe cod cutie. In cazul meu liqui mtf 5300.original vw g052527a2 un ulei f f scump ptr un simplu ambalaj cu vw pe el ,230 lei per litru mi s a parut f exagerat la o manuala , am luat la porsche la acelasi pret la automata 8 trepte pe original .repet ,atentie la cod cutie !

Modificat de vik71
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da acela de wv este scump rau!insa si febi face fata!la cutie manuala ma refer...la automat evident bagi exact ce cere producatorul!eu sincer nu simt diferenta am schimbat uleiul deoarece probabil nu a fost schimbat nici odata de vechiul proprietar am schimbat tot kitul de ambreiaj si volant si am zis dece nu...sa schimb si uleiul din cutie

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza - citeste regulamentul. First/last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!