Jump to content

Demontare grila rotunda ventilatie bord


Razvan_N
 Share

Postare recomandată

Caddy Maxi Life, productie 2011.

Una dintre grilele de ventilatie din bord are o problema cu clapetele care directioneaza aerul in lateral (cele din interior), se pare ca una dintre ele a scapat si sta intr-o pozitie din care le blocheaza si pe celelalte.

Urma de pe bord imi spune ca si proprietarul anterior a incercat demontarea, dar se pare ca nu a reusit.

Un sfat privitor la modalitatea corecta de demontare?...

post-42980-0-77072700-1429088211_thumb.j

Modificat de Razvan_N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maestre, jos palaria!

Unde dau LIKE? Ca nu vad decat butonul Report... pot sa te raportez pentru profesionalism? :-D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dai o bere

manualul de capatai al oricarui posesor de vw, audi, skoda, seat.. ELSA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai drum pe Valea Prahovei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat. Inca o data, multumiri lui Andrei!

Destul de greu de scos, nu stiu daca reuseam fara sa stric ceva daca nu as fi avut instructiunile.

In orice caz, plasticul e foarte rezistent.

Am fixat inapoi aripioara care se desprinsese si acum merge bine. Merge putin mai greu decat celalalte, acum

imi pare rau ca nu am investigat mai amanuntit cauza (probabil de aceea scapase din locas). Poate are ceva

bavuri din turnare care freaca undeva. In orice caz, daca se mai repeta acum stiu ce sa-i fac.

 

As vrea sa curat grilele din spate, care sufla spre bancheta din mijloc. Consola de sub cotiera.

Alt format, alta metoda de demontare... Am gasit ELSA, dar inca n-am reusit sa downloadez.

Pot sa indraznesc sa cer si instructiunile pentru aceasta grila? Promit ca apoi nu mai zic nimic pana

nu obtin ELSA!

 

PS: apropo, merge pe Windows 7? Si pe 64 sau doar pe 32 biti?

Modificat de Razvan_N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!