Jump to content

Carlig de remorcare (Touareg 7P)


Gigel66
 Share

Postare recomandată

Stiati ca Touaregul care vine din fabrica cu carlig de remorcare are radiatorul de apa mai mare decat de serie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are sens...am mai auzit de chestia asta si pe la alti producatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu doar Touareg-ul...multe masini vin cu radiator marit daca se monteaza carlig din fabrica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ar mai justifica nitel si pretul pe care-l cer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La bmw radiatoarele sint la fel atat doar ca au un electroventilator suplimentar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vrut sa pun carlig ulterior si intr-adevar mi-au recomandat (conform protocolului producatorului) sa schimb si ventilatorul (probabil mai greu cu radiatorul) cu unul mai mare. Fiind prea scump si stiind ca nu trag mai mult de 400 Kg am pus doar carligul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat a fost carligul si unde l-ai montat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreo 850 E carligul + partea electrica suplimentara si 250 E manopera. Totul fara TVA, la Porsche Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Dudu featured şi unfeatured this topic
  • 1 year later...
4x4 dependent

Salut. Dețin un Touareg 7P 2012, nu a venit cu carlig din fabrica asa ca am decis sa cumpăr unul, zis si facut. Am cumpărat carlig original complect din Dezmembrari , buton, modul etc însă nu găsesc pe nimeni sa ma ajute cu montajul, evident contracost. Cunoaște-ți pe cineva care montează?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna seara colegi.

Am o problema cu al meu touareg 7p din 2014 , am incercat sa conectez o remorca dupa ea si cum ea are priza cu 13 pini am cumparat un adaptor pentru 7 pini, am incercat sa conectez dar nu functioneaza nimic pe remorca si am eroare de becuri arse( toate) pe remorca, remorca o vede masina cand conectez dar nu merge nici-o lumina. 

As cere un sfat de la voi , daca cumva a mai patit cineva, sigurantele simt buna toate, le-am verificat...

Multumesc de raspuns ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adaptorul este sigur bun? Erori pe modulul carligului de remorcare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat !!!! Au fost ruginite contactul de masa de la priza remorciii! 

Salutari. ! 🍻

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
On 3/16/2015 at 11:29 AM, Gigel66 said:

Stiati ca Touaregul care vine din fabrica cu carlig de remorcare are radiatorul de apa mai mare decat de serie?

Valabil și la V8 oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!