Jump to content

Problema aeroterma habitaclu


unlimited2010
 Share

Postare recomandată

unlimited2010

Salut,

 

 

Am un amic care se confrunta cu urmatoarea problema:

 

Ventilatorul din habitaclu ramane in functiune,climatronicul este inchis,cheia scoasa din contact.In momentul in care introduce cheia si pune contactul,ventilatorul de la aeroterma se opreste.

 

Daca sunt persoane care s-au confruntat cu aceasta problema va rog sa imi transmiteti cateva sfaturi.

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce masina vb, ce an de fabricatie ?

 

nu are trapa fotovoltaica, banuiesc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unlimited2010

Skoda Superb an 2006,are trapa fotovoltaica,2.5 tdi

 

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata !

 

asa e normal sa functioneze.... are rolul sa ventileze habitaclul cand e cald afara. Sa citeasca manualul masinii, sa vada cum lucreaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
nebundelegat

salut baieti, sunt nou pe forum, deci va urez prima data bine v-am gasit.am si eu o problema la aceasta sectiune, nu stiu daca s-a mai confruntat cineva cu asta.am un skoda superb cu clima .masina are 35000 mile, si de vreo saptamana am patit ca unele puncte sau caractere de pe displayul de la clima lipsesc.ca si pe ceas cand ti se termia bateria.nu mai vad de exemplu scara de racire, sau vad cand scrie econ, dar cand ii pus pe auto parca se suprapun caracterele.nu stiu ce are, clima merge ok. am dat codul acela de verificat erori, si nu am eroare.habar nu am ce sa o fi avand, de incurcat nu ma prea incurca, doar ca aspectul...multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa panoul si curata contactele displayului cu alcool.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!