Jump to content

Service-uri Ramnicu Valcea


Aditu
 Share

Postare recomandată

Foarte tare, e o premiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • edi2009

    25

  • Aditu

    17

  • gaudi

    5

  • Stroiu

    3

Top Posters In This Topic

Buna seara,cam aceeași problema o am si eu dețin un G5 2.0 TDI 140 PSI cod motor bkd mașina fiind din 2005,problema mea consta in faptul ca recent am schimbat kit ul de ambreiaj distribuția,filtrele si uleiu mai exact ambreiajul a fost Sachs,distribuția contitech iar pompa de apa si rolele marini mareli Ceva de genul cu mențiunea ca volant bătea foarte rău si mi agata cand băgăm in viteza in special in prima treapta si marșarier,problema mea este ca  după schimbarea lor mașina nu mai trage cum trăgea,am fost la 4 5 mecanici diagnoze peste diagnoze dar nici o eroare,se ieri a început sa șuiere turbina dar nu scoate fum,am fost cu ea a reprezentanta vw si au zis ca turbina este in parametrii si ca la acest cod motor un ușor fluierat este normal având in vedre ca mașina are 250 k de km,daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau mecanic bun pe raza rm valcea Sibiu Craiova ...ar fi ideal.multumesc si scuze pt șlagărul făcut dar am vrut sa fiu cât mai exact cu detaliile .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica/refa distributia daca e cazul, pune un print screen din vdcs cu, grupurile 004/013/015, fa un BS pe 003/011 si un log in mers pe 003/010/011.

In zona la tine nu stiu pe nimeni dar in Tg.Jiu iti pot recomanda pe colegul andrei_21.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
On 05.02.2009 at 19:54, edi2009 a scris:

Salutare!

Dezamăgit de Nurvil . Daca la schimbarea anvelopelor necesita cunoștințe de mecanica din partea clientului ,pentru a ne putea bucura in continuare de fiabilitate si confort ... doamne fereste de o intervenție la direcție/frânare. 

 Valve schimbate  doar la cererea clientului 

Jante zgariate cu caterul la tăierea valveler 

Roti echilibrate cu mizerie pe interior 

Prezoane strânse cu pistolul pnrumatic. 

Nu se poate face verificare geometriei si daca este necesar reglare . 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr asta mergi mai bine la Gomm data viitoare , peste drum de Petrom la maternitate , da ceva la baiat si le trateaza super ok

aia de la Nurvil cred ca sunt suparati ca se coboara la nivelul de a schimba anvelope

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ma intereseaza un schimb de ulei la DSG, unde se poate face profesionist in Valcea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Recomand si eu Nurvil Valcea, adevarati profesionisti. Sunt din Pitesti dar vin numai la ei, merita efortul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut colegi  , Cei de la Nurvil fac si retrofituri pentru masinile VW ? Intreb pentru ca cei de la Porsche Bucuresti nici nu vor sa auda de asa ceva . Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!