Jump to content

Vw T5 - Demontare instrument cluster


HorjoagaLucian
 Share

Postare recomandată

Vreau sa demontez ceasurile de bord la un T5 din 2007 pentru a schimba ledurile din albastru in alb, insa n-am gasit pe nicaieri niciun tutorial. Ma puteti ajuta putin ?

post-128405-0-01113500-1424616034_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa, deci trebuie demontate plasticele de sub bord, ca sa ajung la cele 2 suruburi, multumesc de informatii. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luci cam complicat daca deja iti trebuie tutorial la dat jos de ceasuri,vezi cum scoti acele poate le rupi, ca teai ars de 80-100 eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea era strict legata de cluster, am intrebat doar asa ca idee de unde sa incep, ca sa nu stau atunci pe langa masina sa ma gandesc, la ace stiu, eu asa ceva fac. Multumesc inca odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...

Buna seara

Ma poate ajuta un coleg . Vreau sa inlocuiesc ceasul bord T5 cu unul cu maxidot si nu stiu cum pot face cu Vcds-ul  adaptarea la crl nou !

Multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai codurile pin ale celor doua ceasuri? Daca da, se face procedura de adaptare pt immo 3. Daca nu ai codurile,   trebuie scoase cu interfete dedicate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!