Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

Tot caut original sh si nu gasesc...am sa incerc sa mai caut, daca nu gasesc iau aftermarket

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

O intrebare pentru cei care au Golf 6 cu faruri LEDriving XENARC, cum ati procedat la ITP ?

Este posibil sa treci ITP-ul cu aceste faruri instalate? sau se face swap cu halogen doar pentru ITP ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am trecut de 2 ori ITP-ul fara sa fiu intrebat ce-i cu ele...

Daca totusi aveti ceva probleme, aveti niste documente puse la dispozitie pe site-ul aspad.ro, o corespondenta cu RAR, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.

Probabil am prins 2 ITP-uri inapoiate. Argumentul cu 25w + 2000lumeni aparent nu a functionat, vor o foaie de la service in care sa ateste ca a fost instalat la acel service.

Inca o intrebare, dumneavostra aveti mentionat in carte: "Echipare retrofit cu surse de lumină cu descărcare în gaz” ?

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare cere ce-l taie capul... consulta acele documente de pe pagina care am mentionat-o...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, le-am scos pe toate la imprimanta si m-am prezentat la ITP cu ele.

Nimeni nu se complica. Verdictul e simplu: ai csenoane! da-le jos, deoarce este o modificare la masina.

Acum sunt 'camere' la ITP, si aparent ownerul de la ITP poate sa isi piarda licenta daca imi semneaza mie ITP-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar seful de la RAR a spus intr`un interviu  pe youtube ca daca sunt  omologate nu trebuie sa te prezinti la  rar pentru  mentionare. Acel iginer  de la  ITP se pare ca stie doar atat, ai xenoane , nu treci, romanesc.

The LEDriving® XENARC® Golf VI headlights are fully ECE compliant for a replacement of halogen
Golf VI headlights. The product bears the ECE test symbol that is mandatory for all approved
automotive components. They are approved according to R6, R7, R48, R87 and R98 and may
therefore be legally installed and used in Europe. Thus, there is no requirement to register the
headlights.
This does not include special requirements of individual countries on top of the standard ECE
certification of the product.


 

Modificat de Dragos-Ionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiam de video, m-a ajutat sa inteleg care e treaba cu farurile astea.

Probabil, ca sa fie  1000% legale si pentru ITP, trebuie montate la un atelier tuning (?), care sa emita o foaie in care spune ca au fost montate la ei.

Probabil un atelier cu autorizatie pentru M1,M2,M3,N1,N2,N3/Tuning/Dispozitive de iluminare si semnalizare/Instalare DRL (lumini de zi).

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel video ar trebui aratat si  domnului inginer de la ITP , poate isi actualizeaza si el informatiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Citind despre xenon AM si centrala electrica pentru ca tare as fi vrut sa pun un set de faruri AM cu DRL...

Centrala se arde numai din cauza xenonului chinezesc ? Pot pune faruri AM cu H7 halogen ? Pe mine ma intereseaza aspectul DRL, nu ma deranjeaza halogenul pe lupa.

Daca am pus leduri in masina la plafoniera, in portbagaj, la picioare si la numar risc aceeasi problema cu centrala electrica sa se arda ?

Ledurile sunt toate can-bus ca an vazut ca cele ordinare dau eroare...

Modificat de srulz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu au treaba. Numai kiturile de xenon aftermarket pot cauza acesta problema 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutare.

Achizitionate in luna iunie, montate azi (09.10) într-un service autorizat pentru a nu pierde garanția. 

IMG_20201009_223358__01__01.jpg

IMG_20201009_111258__01.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Se potrivesc stopurile led de golf 6 cabrio pe golf 6 hatchback?

Modificat de alin138
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare.  Si-a montat cineva lupe pe faruri originale cu halogen?  Ma tentează să pun leduri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ați avut probleme cu poliția,  itp? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

orice modificare pe acest segment (lumini exterioare, etc) iti poate aduce astfel de probleme, in trafic, la ITP, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare tuturor as dori păreri despre aceste faruri chinezești marca V-Land,sunt bune,slabe,aștept păreri.

Screenshot_2023-02-08-08-40-51-629_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-02-08-08-40-45-943_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-02-08-08-40-29-929_com.android.chrome.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 24.03.2022 at 17:04, Puyacluj a scris:

Salutare.  Si-a montat cineva lupe pe faruri originale cu halogen?  Ma tentează să pun leduri. 

Salutare, mi-am montat lupe, dar sunt bi-led :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
GeorgeValeriu
On 10/10/2020 at 12:33 AM, GeorgeValeriu said:

Salutare.

Achizitionate in luna iunie, montate azi (09.10) într-un service autorizat pentru a nu pierde garanția. 

IMG_20201009_223358__01__01.jpg

IMG_20201009_111258__01.jpg

Buna ziua.

De câteva zile mi-a apărut mesajul "check front-left dipped beam", am comandat ambele becuri și le-am schimbat ieri într-un service. Problema este că azi dimineață îmi arată acelasi mesaj in bord. Am fost la service-ul unde am montat becurile, au fost verificate și sunt OK, vă întreb dacă v-ați întâlnit cu astfel de problema și cum poate fi remediată? Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica siguranta de pe cablu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut grup dețin un vw golf 6 motor 1.6 bse,benzina,102 cp,și am o problema am înlocuit farurile stock ale mașinii cu unele vland China merg bine problema este că îmi apare eroare în bord pe faza lunga și pe drl,ce mă sfătuiți să fac pot sa le codez dar nu știu dacă se poate sau sa pun un rezistor pt anulare eroare bec dar nu știu care sunt culorile la cabluri la drl și la faza lunga sau dacă știți un electrician,va rog aștept păreri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. se poate coda sa nu mai apara eroare de bec ars pentru DRL, dar nu stiu daca si pe faza lunga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 7/12/2023 at 9:26 AM, Dragos-Ionut said:

Verifica siguranta de pe cablu.

Salutare. Revin cu rezolvarea problemei. @Dragos-Ionutai avut dreptate, pe fiecare cablu era o siguranță, eu am verificat numai una (cea de pe farul OK) iar siguranța farului cu problema era ascunsă sub filtru de aer, într-adevăr siguranța era stricată pentru că intrase apa la ea. Am curățat bine soclul siguranței (am schimbat soclul cu unul nou și problema persista, de aceea am optat să curat soclul original) și am schimbat siguranța și problema a dispărut. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!