Jump to content

Bluetooth [Passat CC]


marssss_84
 Share

Postare recomandată

da. Vezi daca nu este dezactivat, din long coding la 77-Telefon

vezi si cum te conectezi, sa ii dai acces, sa nu te conectezi pe Rsap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am retinut, nu il conectez cu RSAP!

Iar la long conding la ,,Multimedia Function (Bluetotth Audio) Inactive,, sa nu fie bifat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, asa trebuie sa fie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, din cate retin de la ultima joaca cu vcds-ul acest ,,Multimedia Function (Bluetotth Audio) Inactive,, era bifat! 

Am sa revin. Multumesc @F l o r i n, prompt si de ajutor ca de fiecare data!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20160404_194604.jpg20160404_194611.jpgTot nu merge! Apare acum pe rns la media, butonul cu iconita de bluetooth, dar nimic...

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conexiunea cu telefonul, este facuta pe ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Handsfree, nu pe Premium! Iar la media player nu-mi apare telefonul... mai butonam!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat! In setari la bluetooth, media player trebuia selectat telefonul! :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A vazut cineva pe undeva un kit OEM pt bluetooth? Azi am aruncat o privire sub scaunul pasagerului si nu am nimic deosebit pe acolo. Sugestii? Kit parrot sau OEM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, merge sigur. Dupa ce imperechezi telefonul cu modulul ca si media player, nu doar ca simplu telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare

am un vw touch adaptor (doar partea de car kit , componenta care se prinde nu o am .

intrebare :

eu cand conectez iphone-ul merge ,

acel vw touch adaptor la ce mai foloseste ? sau care e functia lui cand oricum nu cred ca se conecteaza prin el ?

atasata si poza pt a se vedea

14193818_323886991335760_1604778345_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare tuturor !

Intrebare !

Avand in vedere ca modulul meu de bluetooth nu este compatibil cu Iphone, am in cotiera un suport/pregatire de suport de telefon...

Are sau stie cineva daca se gaseste un suport de tel compatibil cu Iphone ?

Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine iei un modul de bluetooth nou ce suporta iphone6-7 (care e situat sub scaunul pasager).

Uite aici o lista cu module bluetooth si standardele pe care le suporta acestea : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Vezi ce standard are telefonul tau si gaseste modulul compatibil.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut. sunt nou pe aici. Am achizitionat de curand un Passat cc 2010 navigatie RNS 510 si am o mare problema in conectarea modulului bluetooth. tin sa precizez ca la momentul cumparari masini  sub scaunul din dreapta   am gasit decat mufa care face conectia la modul. sfatuit de niste prieteni am cumparat un modul, am conectat mufa,  mi-a aparut mesajul initializare telefon si nimic altceva. modulul are numarul 3C8035730A.  va rog, daca ma poate cineva ajuta cu un sfat. multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu trece de initializare...cam nasol..posibil modul defect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul cumparat de mine are si o mufa mai mica pentru antena gsm, care nu este conectata. crezi ca are importanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa faci conexiunea cu telefonul, nu.

Acolo intra antena, valabil pentru conexiunea Rsap

Sterge conexiunile existente, etc - dupa care incearca iar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am o nelamurire legata de RNS510  si anume din ce am inteles codul de securitate este trecut pe unitate si anume SW 1120 cum este la mine si totusi daca incerc sa introduc codul imi spune ca este incorect si nu reusesc sa o deschid!

Pe cartile masinii nu este trecut nici un cod de securitate pentru RNS

Daca s-a facut update de soft la ea este posibil sa se fi  schimbat si codul de securitate? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SW... nu e codul de securitate ,e versiunea de software .

Daca rns-ul e original de pe masina respectiva gasesti codul la reprezentanta ,contra cost

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles! Multumesc pentru raspuns! Asa am auzit de pe la altii ca SW ar fi codul de securitate si chiar ma intrebam si eu ca la ce ar mai proteja unitatea cu cod de securitate daca ar fi trecut din fabrica pe ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am un Passat CC din 2009 cu modul Bluetooth 5N0035730B, dar imi spune ca iPhone X este incompatibil.

Intrebarea mea este dupa ce modul sa ma uit sa pot sa fac streaming pe Bluetooth? Si oare este plug and play modificare? 

Multumesc mult.

Modificat de MihaiRss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3c8 XXx xxx X sau 5n0 XXx xxxD. Asta dacă vrei tot premium, sa nu pierzi afișarea pe HU și BC. Altfel, dacă nu te interesează acest aspect, poți monta 1k8 XXx xxx x. 

O sa necesite și codare, in cf cu opțiunile mașinii... Va functiona și fără codare,dar o sa ai anumite erori, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Bluetooth [Passat CC]
  • 1 month later...

Salutare! Detin un Passat CC 2009 cu modul bluetooth sub scaunul din dreapta, 1Z0035729B, din ce am gasit pe net in specificatiile lui este "Compatible with all avaible mobile phones.". 
Unitatea media este RNS 510, 1T0035680L, HW H41, la care am facut un update de soft la 5238. 
In BC nu imi apare nimic de bluetooth, in RNS imi spune sa fac intai conexiunea cu telefonul, iar daca dau cautare BT din telefon (Android/Samsung Galaxy S10) nu gaseste nici un device.

Ceva idei cum pot conecta telefonul pentru apeluri ? Multumesc!

Modificat de c3h2o
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaneaza, codeaza fără suport dacă ai cumva suport pe bord, să-l pe vizibil și caută-l din telefon, pt a face pairing

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat !!! Nu am suport in bord, insa problema nu era deloc la masina. Aveam prea multe dispozitive bluetooth adaugate si nu incapeau toate in primul ecran, iar cand dadeam mai jos nu il observam pt ca denumirea lui este "Skoda_UHV". ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!