Jump to content

Montaj maneta tempomat


StrutZZ
 Share

Postare recomandată

post-41535-0-08793700-1424793085_thumb.jpost-41535-0-68088000-1424793089_thumb.jpost-41535-0-22926700-1424793093_thumb.jpost-41535-0-99586700-1424793096_thumb.jpost-41535-0-80068900-1424793100_thumb.j

Da erau prea mari trebuiau micsorate.

Modificat de vangelis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

firul care l-ai tras, sper ca l-ai matisat bine, cu banda panzata... nu l-ai lasat asa - banuiesc ca erau poze din timpul operatiunii.

 

ieri cand am montat un temp la un Passat B6, 2007, 3.2 benzina - am gasit ecu sigilat cu respectivele suruburi - de obicei la anul asta nu prea era sigilat, dar uite ca mai apar si surprize. Dupa 2008, la toate este asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da poze de la inceputul operatiuni....

Tu cum ai desfacut respectivele?.....mama lor de suruburi......

Modificat de vangelis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

As avea nevoie de un sfat. Ma intereseaza sa montez pe masina (superb 2) sistemul de cruise control. Am cerut o oferta la dealer si, pe langa maneta, au bagat si un modul de control 1K0953549CD, destul de scump.

Din ce am vazut acest modul controleaza tempomatul, volanul multifunctional si trip computerul. Masina mea fiind echipata cu volan multifunctional si trip computer ma gandesc ca ar trebui sa aiba deja acel modul. I-am intrebat din nou pe cei de la dealer si mi-au spus ca, de fapt, vor vedea la fata locului daca trebuie modulul sau nu.

 

Am cum sa verific eu daca exista pe masina acel modul?

Modificat de bograd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cu o diagnoza VCDS. se citeste codul de modul la adresa 16 Steering Wheel electronics

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca masina ta este 2009, nu trebuie inlocuit calculatorul de coloana.... merge cel actual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vehicle Identification No. TMBAE73T399023964

Model superb ambition

Date of production 08.12.2008

Year 2009

Sales type 3T4265

Engine Code BMP

Transmission Code KNS

Axle drive 6S

Equipment BU

Roof color X7

Exterior color / Paint Code X7 / F3X

Astea ar fi datele masinii.

M-am uitat sub masca volanului si am vazut modulul asta: http://www.carsystems.pl/img/products/59/8/1_max.jpg

Acum, nu sunt sigur daca este referinta care trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

daca masina ta este 2009, nu trebuie inlocuit calculatorul de coloana.... merge cel actual.

 

este asa cum ti-am scris mai sus - merge cu cel actual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...
padurariu_adrian85

Salut, ma poate ajuta cineva cu o informatie, am in superb 2 20132.0 tdi 125kw , si am pilot automat , functioneaza corect dar nu se afiseaza pe maxidot in locul kilometrilor, apare doar pictograma cu verde cand se activeaza el, am vazut pe yotube ca cineva la activat si am incercat si am intrat la Instruments in Adaptation si am activat de acolo Dispaly Cruise, dar tot nu se afiseaza pe display maxidot nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge sa activezi afisarea vitezei, din pacate, la modelul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!