Jump to content

Instalatie electrica - Interior


SamuraiJerk
 Share

Postare recomandată

salut , am detin un t3 din 1990 1,7d,  5 trepte, 57 cp bus - cu  modificar ulterioara 1,9

 

As dori sa stiu un de pot conecta firul pentru temperatura apei cel cu galben si rosu, la motorul de 1,9 tdi

ce fir se conecteaza la pompa de ulei

si din flansa plastic a sistemului de racire din care pleaca doua furtune are si un senzor cu 4 papuci, la ce foloseste acest senzor i se poate lega la partea electrica a acestui sasiu? are cumva si rol de intrerupator ventilator radiator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, imi poate spune cineva unde gasesc siguranta lamelara pt bujiile incanescente?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
On 12/25/2016 at 5:53 PM, coldeai said:

Salut, imi poate spune cineva unde gasesc siguranta lamelara pt bujiile incanescente?

deasupra motorului in partea stanga ai o cutie de plastic ,indepartezi capacul si sub releul bujiilor incandescente se afla siguranta lamelara ,spor la treaba!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 11.09.2016 at 11:27 AM, SamuraiJerk said:

obligatoriu investigatie cu schema electrica in fata si un "mester" cu cunostinte minim medii de electrician.

daca iti trebuie schema electrica da-mi o adresa de email pe privat si iti trimit

Salut. Inca  nu am rezolvat problema cu sonda de pe pompa de frana (probabil indica nivel scazut lichid).Trimite-mi te rog schema electrica pe mail. Las adresa PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 12/25/2016 at 5:53 PM, coldeai said:

Salut, imi poate spune cineva unde gasesc siguranta lamelara pt bujiile incanescente?

Pe epiesa.ro - siguranta lamelara 50A - 1 leu/buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 1/20/2015 at 11:36 PM, SamuraiJerk said:

Am bagat tensiune pe firul de la mufa 18 si nu se deschide portbagaju de la masina mea Bora..Stie cineva de ce nu??

 

2822rg5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu nu stiu care e firul care vine de la deschidere portbagaj si intra in modulul confort..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!