Jump to content

Probleme instalatia audio (upgrade, defectiuni, etc.)


teh
 Share

Postare recomandată

Unde pot sa gasesc un cd player pentru un polo din 2002? Vreau unul sa mearga cu linia bordului, ca prin magazine sunt in toate culorile si formele. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi la topicul meu cu muzica. mi-am luat un pioneer si e perfect cu bordul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai mult de atat nu-ti trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ooo frumos Michael sa-l stapanesti sanatos!Cati RON? :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ooo frumos Michael sa-l stapanesti sanatos!Cati RON? :P  :P

<{POST_SNAPBACK}>

mersi mersi !

pai sa ne intalnim odata sa auzi muzica (am dat pe tot 1400 lei) iar pe casetofon = 560

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am promis ca ne vedem,dar dupa ce scap eu de facultate!!! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos...si eu caut de cateva zile un cd player acceptabil care sa se potriveasca cu bordul...cu toate ca in momentul de fata casetofonul default da foarte bine acolo...chiar imi pare putin rau ca il voi schimba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place Beta al meu e facut asa high-tech look!!! :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok am gasit postul de care vorbeai

Modificat de teh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am o dilema, pe moment nu imi permit sa-mi cumpar un cd+mp3 player...nou...:( si am primit o oferta sa dau la schimb casetofonul original polo si inca ceva bani pentru un cd player...si nu stiu ce sa fac...sa cumpar acum un cd player sau sa astept pana la iarna prin decembrie cand voi avea bani si sa-mi cumpar cd+mp3 player plus boxe pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ultima varianta in ordinea preferintelor! :) Iesi mai castigat mai ales ca montezi si pe spate boxe!!!Cunoscatorii stiu de ce,ca doar si eu am facut aceeasi miscare!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la iarna oricum cumpar cele mentionate in varianta 2...doar ca sincer radioul nu prea ma incanta :) si pana atunci mi-as lua un cd-player second hand :) ... dar mai ramane sa ma gandesc ca e totusi o cheltuiala in plus...si nu prea isi are rostul...numai pentru ca sunt eu mofturos :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O scoti tu la capat pana la urma!!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare,

Bucuros nevoie mare ca mi-am cumparat o masinutza germana si increzator ca nu o sa am probleme cu ea, uite ca dupa nici 2500 de km apar "necazurile".

Am observat ca Radio-ul pe orice frecventa as sta isi pierde din claritate. Merge ok pana la prima interferenta dupa care , desi ramane pe frecventa, se aude naspa, cu distiorsonari, cu mici intreruperi....Cand apas ambreiajul uneori ...iarasi se intrerupe pentru juma de secunda...Daca reglez putin frecventa se aude super ok...dar dupa cativa metri se pierde claritatea. Nu e mare lucru...da e enervant :D

Ati patit si voi asa ceva? Daca ma duc la service o sa i-l testeze pe loc...nu in miscare...si or sa zica ca sunt nebun :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e neaparat vina radio-cd-ului,cat a emisiei posturilor noastre de radio!!Si eu pierd pentru o secunda sau doua frecventa si isi revine.Ele cum au functie sa caute constant frecventa cea mai buna a postului pe care stai,cred ca de acolo se trage asa-zisa "problema"!!! :angry: :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm si eu problema. Tot acum dupa 2500km mi-a aparut. Pana acum nu a facut deloc. Acum la apucat, dar fiind in afara localitatilor, am pus-o pe baza emisiei, insa intrand in Bucuresti am observat ca daca prind manual frecventa se aude mult mai bine dar nu mai mult de catava minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e de la posturile pirat iar problema se manifesta pe toate posturile. Totusi ar fi Pro Fm cu o receptie un pic mai buna. Poate pur si simplu atata poate radio de pe VW.

:blink: ...oricum am observat o calitate mai proasta a materialelor pe VW din Romania fata de cele folosite in "tarile dezvoltate". Cred ca trag si ei de pret sa fie cat mai accesibil pietei de aici...in fine :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut! Am luat masinuta este super fara reprosuri! O intebare am la voi ce tip de boxe ar trebui sa cumpar pentru spate si de unde .Oare am voie sa le pun eu daca masina este in leasing. aveti idee de pret?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dimensiunea celor de pe spate este de 16 cm

eu am mers pe jbl de 180 w si m-au costat c-am 260 RON de la o firma din Dr. Sarii

n-are nici o treaba leasing-ul cu boxele, stai linistit.

sa o stapanesti sanatos !

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pe spate Alpine-uri...nu stiu ce model sa iti zic,dar sunt varf de gama.

Daca as fi in locul tau mi-as pune sistem (sper ca m-am exprimat bine),adik joase in usi si inaltele pe portiera.O sa se auda super bine asa,numa sa fie ceva de firma.Bineinteles toate astea daca te tine buzunarul.

Cu leasingul n-ai nici o treaba,iti poti pune ce vrewi pe masina,in schimb cu garantia e problema.Daca pui totul la o firma autorizata eu zic ca e ok.Eu sincer pe masina mp3-ul si boxele spate le-am montat singur,am mascat cablurile de legatura prin praguri,prin bord si pe sub plastice (cele de pe praguri si stalpi le desfaci tragand cu putere de ele),iar playerul l-am montat f simplu in bord.Oricum garantia se duce peste cateva luni,deci.... :P

Ai grija dupa ce iti vei monta playerul si boxele sa le bagi in asigurarea casco a masinii.... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da cm :D

nu stiu nici eu de ce am pus " nu stiu la ce ma gandeam.

anyway... thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am intrebat si eu la firma unde mi-am pus alarma despre boxe pe sapte dar mi-au spus ca radio-cd-ul nu are 4 iesiri :blink: ...

Tu te-ai gandit sa-ti schimbi si playerul ? cat te costa masca care va fi montata pe bord ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un Polo Happy 1.2 64cp nou.Este adevarat ca radio-cd-ul nu are iesiri pt boxe spate?Ce tip de radio-cd citeste si mp3? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hey, din cate am citit aici, Polo Happy cu radio cd nu are iesiri pentru boxe spate..

Masca din aia, nu stiu cat costa, pentru alte masini am vazut de la 500.000 la 1 mil lei vechi.

Cam orice Cd player model nou, citeste si MP3, game lor este foarta variata si pretul la fel. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!