Jump to content

Schimbare centrala electrica


venasque
 Share

Postare recomandată

da, golf sau jetta, ai un cod de modul confort highline, ca tot caut pe net. Centrala electrica 3C0 937 049 AJ e 30 de byts si vreau sa schimb si modulul de confort tot highline la jetta 2008 

Sa pot pune pe masina sensor ploaie, oglinzi rabatabile, functii dintrastea. Deasta as avea nevoie sa fie highline totu centrala electrica si modulul de comfort sau confort

Modificat de sutit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta și pe mine careva cu un cod de modul de comfort highline la golf 5 sau jetta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un passat b6 2005.12 si vreau sa-i pun proiectoare .nu gasesc mufa centrala.o foto ceva ma puteti ajuta?seria e 3c0937049h. Merge sa-i pun proiectoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o centrala Midline - verifica cu VCDS-ul, in long coding, daca ai bitul aferent proiectoarelor - daca da, va merge.

Uite conexiunile care trebuie sa le faci 

proiector stanga = pin 1 proiector - T5/2 (2,5mm)-  mufa centrala D pin 2 (1.0mm), Masa T5/1 = 2,5mm

proiector dreapta = pin 1 proiector - T5/3 (2,5mm)-  mufa centrala A pin 4 (1.0mm), Masa  = 2,5mm

comutator - t10h/5 = in centrala E pin 6 (alb galben)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 16.03.2015 at 10:29 AM, vladut1980 said:

3C0937049 AL de pe un vw passat care dupa codul de sasiu sunt compatibile teoretic,stia mai multe decat al meu dar imi dadea eroore  de bec ars si orice ma facut nu am putut anula eroaorea (la rep skoda ) ! In fine ap pus Centrala me inapoi dupa ce in prealabil i-am scimbat carcasa si merge brici doar ca ramane becul de la stopul de ceata aprins ca si un bec de pozitie ! Dar in acelasi timp e functional cand il foloesc ca si stop de ceata :( Poate fi cumva de la vre-un releu din coputerul de confort ???

 

colegi unde se afla acest calculator de retea pt lumini amplasat ? acesta este codul pt ca nu-mi mai merg luminile in interior plafoniera porbagaj si torpedou ??? 

Calculator Retea LUMINI.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se afla deasupra pedalei de ambreiaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 18.05.2016 at 7:07 AM, Al Bundy said:

Trebuie codata la fel ca cea de pe masina ta. 

Dacă se poate să-mi spui si mie cum se realizează codarea. Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu VCDS. Sau alt tester compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, Jon77 said:

Dacă se poate să-mi spui si mie cum se realizează codarea. Mulțumesc!

Intra la Long coding, pe 09-centrala electrica - acolo bifezi optiunile/setarile care le ai tu pe masina. Iti este de ajutor sa faci poze la ce ai tu acum pe masina, la toti bytes, dupa care bifezi corespunzator pe noua centrala - plus activare cornering

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare,

Am urmatoarea problema, recent am fost la un service acuzand probleme pe partea electrica si mi s-a zis ca trebuie sa inlocuiesc panoul de sigurante si centrala electrica fiindca sunt topite partial (la panoul chiar se vede - cel de pe partea soferului).

Masina este o Skoda Octavia 2 din 2007 motor 2.0TDI 16V BKD si mi s-a zis ca imi trebuie DOAR urmatoarele coduri:

- panou sigurante interior - 1k1941824

- centrala electrica - 3c8937049ac / 1k0937049k000

pe site-ul celebru de piese auto de dezmembrari ( nu stiu daca am voie sa dau adresa), nimeni nu mi-a oferta intocmai aceste coduri. Am primit totusi sfaturi ca sunt anumite compatibilitati, insa cei de la service au respins categoric aceste variante.

Intrebare: ce variante am? Pentru ca noi, impreuna fac cam 2500 lei...

 

Multumesc anticipat,

Victor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care este codul centralei electrice de pe masina ta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg centralele și de la alte modele, codezi pt mașina ta. Cumoara highline, după 2008, sa suporte activarea cornering, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, uvictor said:

3c8937049ac / 1k0937049k000

NU ai inteles, te-am intrebat ce cod are central care este acum pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce am scris in postul meu initial e tot ce stiu. Am incercat ieri sa demontez bordul dar am ajuns maxim la stadiul din pozele atasate.

20190905_155941.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Durează 10 min sa scoți centrala. Jos placa de sub bord, scoți mufele și o dai jos centrala, care e fixata în cleme, pe rack 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok . O sa incerc...daca nu, apelez la Cristi daca vrea sa ma ajute :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E asa greu sa te uiti pe centrala si sa vezi ce scrie ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis mai sus pana unde am ajuns iar Florin mi-a zis cum sa continui ca sa vad unde scrie codul. Din poza atasata de mine, nu se vede codul de aceea probabil ca trebuie sa o scot de tot ca sa ajung la partea scrisa. Revin...Daca nu pe forum, telefonic

Modificat de uvictor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  1. Conform etka se poate inlocui cu: 3c8937049E, AC, 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Cristi. Intrebare: merge inclusiv codul cu aj,nu? Si daca da atunci de ce service-ul mi-a dat alt cod (probabil vazut din diagnoza) - cumva trebuie reprogramata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricare centrala noua sau SH, necesita codare, la montaj. Tot asa, pe mașina ta, merg foarte multe centrale..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva aici de pe forum cu reprogramarea? Evident contra cost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca suntem mai mulți colegi care te putem ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!