BLiTZ

Fabia 3 - discuții generale

107 postări în acest subiect de discuţie

Sunt in configurarea unei ascutitori. Intrebari:

1. Motorul 1.0 MPI are doua versiuni: 75CP respectiv 60CP. Diferenta de 15CP este data de soft sau motoarele sunt diferite? Sunt diferente notabile la mers in oras intre cele doua?

2. Cine are aceasta masina, imi poate spune cum e trecut la roti in certificat? Daca iau o masina cu roti pe 14, ii pot pune si roti pe 15 (si invers)?

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

La mine in carte sunt trecute dimensiuni pentru roti de 15/16/17. 

Modificat de rianMa
0

Link către postare

Un mic facelift pentru Fabia si motoare noi:

http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/2018-skoda-fabia-estate-gain-113bhp-10-litre-engine

0

Link către postare

Publicat (modificat)

Din toamna, 1.0TSI de 115CP va fi pe Rapid si, posibil din iarna, pe Fabia. Om trai si om vedea...

Modificat de _R_A_D_U
0

Link către postare

De fapt incepand cu 7 aprilie nu se mai poate configura Fabia 3 cu motorul de 1.2 TSI, a fost inlocuit cu motorul 1.0 TSI cu aceiasi CP ca si cel de 1.2 insa cu 160 euro mai scump conform consilierului de vanzari de la Avia Pantelimon :) ieri am rezervat ultima masina din Romania pe varianta 1.2 TSI 110 CP pentru sotie :wub:

Modificat de sebidraghici
0

Link către postare

Era alba? La ce pret ai prins-o? Acum singura de 110CP este  un smart rosu cu dsg la 13100...

0

Link către postare

Salut @_R_A_D_U este tot un smart rosu, din pacate cea cu DSG mi-ar fi placut si mie :D dar domnisoara de la showroom mi-a spus ca este deja rezervata (desi nu stiu de ce mai apare pe site), eu am gasit-o la 11.700 singurul dezavantaj fiind lipsa climei, in rest are cam tot ce ii trebuie, scaune incalzite, senzori parcare spate, tempomat, bluetooth pentru telefon, comenzi pe volan, lipseste de asemenea si Hill Hold dar din ce m-am documentat poate fi activat ulterior prin VCDS :winter:

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.