Jump to content

Inlocuire unitate Bolero cu RNS 510 Columbus


jus
 Share

Postare recomandată

Am reusit pana la urma si am codat corect unitatile. Multumesc de sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    13

  • F l o r i n

    8

  • Al Bundy

    7

  • andreialex

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma poate ajuta careva cu un pret pentru 3T0035213A. este masca pentru Bolero

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

codul compet este 3T0035213A 1QB si costa in jur de 200 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut, ma puteti ajuta si pe mine va rog cu un cod pentru rama adaptoare pt rns, pt o octavia 2, am o octavia rs fl cu bolero acum si rama adaptoare este ca o insertie de aluminiu slefuit. Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu stiu daca postez unde trebuie, dar va rog sa ma ajutati cu un  sfat.

De curand am devenit proprietarul unei Skoda Octavia 2, an 2006, motor 2.0 TDI, 140 cp, echipata cu o navigatie Nexus care nu citeste decat cd-ul cu navigatia ei.

Pt proprietarii mai vechi...imi puteti spune unde este montata magazia de cd sau daca trebuie sa scriu cd-urile intr-un format anume?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna, sunt de curând posesorul unei Skoda O2 Pre fl și am o mare problema cu rns510 1Z0035680A hw: h 04, sw: 1004, care nu comunica cu gateway 1k0907530p, s:0191, hh16. Eu nu am montat nimic pe mașina, am cumparat-o cu problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in rest, lucreaza ok ? se opreste la contact, iluminarea/diming-ul butoanelor, afisajului, merge ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se oprește nici la scoaterea cheii din contact și, nici nu se aprind becurile butoanelor.

Modificat de DrocAlex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are firele de CAN din mufa RNS taiate , sa nu descarce bateria. CAn.ul tau nu e compatibil cu RNS 510 si fostul proprietar nu a mai inlocuit si CAN.ul... 

cauta al modul de CAN si refa legaturile RNS

 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am făcut proba cu un casetofon normal de golf 5 și merge tot, adică lumini butoane, se oprește când scot cheia din contact, merg comenzile de pe volan. Deci nu are nimic tăiat. Idea e dacă gatewayul meu e compatibil cu rns510 sau e alta problema 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu are firele taiate si canul este compatibil , fiind cu P. Inseamna ca RNS 510 este defect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, singura dupa K, care nu este compatibila, ce tampenie, eu unul nu am gasit pana acum cu P.

Cu toate ca acolo este o mare greseala, unitatea can cu K 021 NU descarca bateria, merge cu RNS si afiseaza si senzorii noi si preia si info de la clima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce văd pe linkul trimis de Andrei_221 gatewayul nu este compatibil, dar văd ca Al Bundy e de alta părere, oare ce ar trebui sa fac? 

In cazul in care RNS este stricat, se mai poate repara sau trebuie inlocuit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu stiam ca gateway cu P nu este compatiobil, daca asa e in acel tabel si mai ales ca pe masina ta nu merge, atunci asa e, nu e compatibil. Insa, imi sustin parerea cu K 0021.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, 1k0 907 530K - sw 0021 - este compatibil si nu descarca bateria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!