Jump to content

Sfat achizitie Passat B 5.5


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Pacat ca de la 'mama lor' ,(aka Germanica), ai luat o frantuzoaica.

Oricum, decizia e deja luata si nu-mi ramane decat sa-ti urez sa te/va poarte sanatos(i).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi pe a doua varianta. E clar ca are multe plus uri fata de prima masina. Cred ca pretul de achizitie, in momentul cumpararii de noua, a fost aproape dublu la cea de a doua fata de prima.

Felicitari ca te-ai orientat catre acest 'tanc'. Intr-adevar, are dreptate colegul: masini ca astea (dpdvd al fiabilitatii) nu se vor mai construi vreodata. Cele de dupa 2005 (aici ma refer la generatiile de g5, passa b6, audi a4 b7..etc) au ceva plusuri la insonorizare mai buna, tot felul de gadget uri, functii...etc dar foarte proaste pe partea de fiabilitate.

Bafta la achizitie!

 

A4 B7 nu-i aceeasi masina ca a4 b6 ? Care la randul ei este la fel de fiabila ca passat-ul b5.5...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Nu este..

Cel putin pe partea de motoare, in special diesel, B6-le este PLUS fata de B7 la capitolul fiabilitate. 

 

Si apoi, desi trebuia a fi o evolutie a B6-ului, lansarea a fost prinsa de noul aparut curent al downsizing-ului si asta s-a vazut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E diferenta uriasa de fiabilitate intre motorizarea de la audi a4 b6 (1.9 tdi avf quattro) si cea de la audi a4 b7 (2.0tdi brd quattro). Am avut B7 iar acum detin un B6, deci vb in cunostinta de cauza).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!