Jump to content

Golf 6/Jetta - Demontare carcasa cheie


Cosmin_TDI
 Share

Postare recomandată

Va salut

 

Am tot cautat pe forum si nu am gasit  cum se demonteaza carcasa de cheie la golf 6.

Daca s-a mai discutat  imi cer scuze insa eu nu am dat de nimic.

 

Problema este urmatoarea , am un golf 6 si vreau sa-i schimb carcasa de la cheie, este rupta agatatoarea. Mi-am cumparat alta carcasa pe care am facut-o bucati .Stiu in principiu ce trebuie facut. Dar nu reusesc sa scot boltul care intra in cheia originala. Aveti idee cum se poate scoate acel bolt. Ma refer la cel care este bagat in carcasa cheii chiar in locul unde se pliaza lamela si unde este trecut codul piese.

La carcasa noua este scos insa nu stiu cum sa il scot la asta originala.

Imi poate da cineva o idee pentru a duce treaba la final. Am intors si youtube insa am gasit un filmulet in care demonteaza cineva o cheie dar tocmai ce ma intereseaza pe mine nu arata. 

Astept o parare de la voi. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa separi cele doua fete ale capatului cu lama, trebuie sa scoti sigla de pe cheie si sa desfaci surubelul de sub ea. Dupa aceea poti separa cele doua fete si scoate lama cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu m-am chinuit o gramada sa scot lamela la cheia veche, desi la cea donoare am scos-o imediat. nu am reusit.

Pana la urma m-am lasat pagubas si am schimbat doar partea cu butoatene, iar partea cu lamela am pastrat-o pe cea originala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin cum ai spus tu este la cheie cu logo de 14mm albastru. Asta stiu cum se desface.

Eu ma refer la tipul nou de cheie

Atasez o poza si poate ma ajuta cineva cum o idee. Nu stiu cum sa scot boltul de la cheia originala.

post-17118-0-83497400-1417034341_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa-mi un desen pe poza, sa vad ce vrei sa scoti la ea.... ca nu inteleg...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde iau si eu o cheia dasta..  la mine o cheie sa rupt..partea ce o bag in  contact...! se poate repara  pe undeva,face ceva la ea??ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ebay, site-uri cu anunturi, magazin, etc....  sau la colegii care comercializeaza asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot muta internele dintr-o carcasa de cheie de Golf 5, in carcasa de Golf 6? Este vreo diferenta intre ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate sunt cu totul diferite, deci cam greu de adaptat....  placa difera, bateria - vine altfel fixata la G6 fata de G5....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult  golf416 pt filmultele. Nu m-am gandit ca merge daca il bat. voi incarca azi cand ajung acasa. Sper sa functioneze. Multumesc baieti , va tin la curent

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva sa mute electronica dintr o carcasa de cheie de golf 6 intr una de golf 7? Daca e posibil m ar tenta sa fac operatia :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt pentru mutarea de pe cheia golf 6 pe 7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!