Jump to content

Iluminare butoane geamuri


nickelby
 Share

Postare recomandată

Salut tuturor,

Detin o Skoda Fabia 2 din 2011 iar in seara aceasta m-am confruntat cu urmatoarea problema si anume butoanele pentru comenzile geamurilor electrice de pe partea soferului precum si iluminatul la reglarea oglinzilor nu mai functioneaza, comutatoarele functioneaza doar butoanele nu mai sunt iluminate. Aveti idee care poate fi problema? Vreun fir intrerupt in usa sau vreo siguranta?

Multumesc!

Modificat de nickelby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa fie un fir rupt in flexorul de la usa. desfa-l si cauta acolo un fir gri/albastru si vezi daca e intreg

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am gasit ieri problema, era un fir verde rupt exact in flexorul de la usa in partea dreapta unde este si o mufa :)...l-am lipit si acum functioneaza iluminatul butoanelor! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam tanara masina sa manifeste fire rupte....

La octavia mea din 2001 abia acum s-a rupt un fir la usa pe dreapta ( 13 ani si 300.000 km)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cat sunt mai noi cu atat sunt de calitate mai indoielnica . La fabia 2 a sotiei am patit acelasi lucru de anul trecut chiar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fabia 2 este mufa pe stalp, la o1 mufa e tocmai jos la picioare si are joc mai mare in stalp, de asta nu se rup.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Oltcit, cablajul de la hayon era facut din fire cu izolatie de cauciuc. Foarte flexibil chiar si acum, dupa 25 ani (vorbesc de un oltcit din 1989, de la care am pastrat instalatia eelectrica). Am folosit fire din alea cauciucate sa repar la Octavia....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!