Sign in to follow this  
Followers 0
faraonu

Probleme cu caldura la un Seat Ibiza nou

30 posts in this topic

A trecut weekendu' si desi am fost in service nu am avut timp sa verific si ac-ul. Masina este noua (iulie 2004) si nu stiu daca garantia acopera problema mea. Iar daca e de platit nu prea am bani. Vreau sa-mi cumpar cauciucuri de iarna de banii pe care ii am. Si eu cred ca s-a dus freonul din instalatie dar totusi AC-ul functioneaza la fel de bine (sau ca inainte) si pe rece si pe cald... O sa ma duc pana la urma la service dar daca imi cer bani acum pt diagnostic nu o sa aflu prea curand un raspuns....

0

Din moment ce e in garantie ar trebuie sa fie free.

0

Da Toni, ai avut dreptate tocmai l-am sunat pe sefu de service si mi-a spus ca nu trebuie sa platesc nimic ca sa se uite la ea. Si mi-a mai zis ca trebuie sa aduc masina sa verfice cantitatea de freon ramasa.

0

da dar daca a iesit freonul din instalatie inseamna ca ai si o fisura pe acolo pe undeva,ori la radiatorul de freon ori vreo conducta sparta.

0

Aseara mi-am facut revizia si am rezolvat si problema la AC. Nu aveam nici o fisura pt ca citez: "la ibiza exista o valva care elimina tot freonul " if something goes wrong.Nu s-a putut face pe garantie treba dar pana la urma am platit doar freonul. Eu sunt multumit si cu atat. Oricum multumesc mult de tot pt sfaturi!!!!!!

0