Jump to content

Ulei motor LUKOIL LUXE SAE 5W-40 fully syntethic


noobsound
 Share

Postare recomandată

A incercat cineva acest ulei?  Pretul este unul ridicol  24lei 1L pentru un ulei care se lauda fully syntethic.  

 

PDF cu specificatiile :  http://lukoil-lubricants.com/f/document_file/01132/TDS_LUXE_SYNTHETIC_5W-40_SN_CF_ENG.pdf

 

Lista aprobarilor cu fisele  de la toti  producatori EXCEPTAND VW  desii este dat ca indeplinind norme vw. http://www.lukoil-lubricants.ro/suport-tehnic/aprob%C4%83ri-oem.aspx

 

PS: are aprobare Porsche A40 , cat si de la Mercedes ultima norma 229.5 .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu as apela la rusi nici sa imi plateasca ei uleiul...

pur si simplu, daca un carburant produs de x nu imi inspira incredere (ba mai mult, sunt atatia care se plang), de ce un ulei produs de acelasi x ar fi mana lui Dumnezeu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil Media PRO-occidentala e de vina pentru  multe dintre parerile astea negative pe care le avem legate de anumite popoare si aprecierile fata de altele.  La fel si cand e vorba de produse in RO. Am auzit nenumarate cazuri de mecanici care refuza sa monteze pe masina curele Contitech doar pentru ca sunt fabricate in RO.

    

   Exista pe piata multe companii care ofera carburanti/ lubrefianti    Repsol, Aral, Agip, ELF.OMW.   Ma gandesc ca astea e imposibil sa le gasesti contrafacute la ei in punctele de vanzare.   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 24 ron litrul, avand in vedere ca mai pui 6-7 ron si poti lua ceva gen Ravenol, eu zic ca nu merita atentia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!