Jump to content

Ce scaune merg pe Golf 5?


rfh
 Share

Postare recomandată

merg scaunele fata de touran pe golf 5, am gasit unele sport care arata bine?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut baieti, am si eu o intrebare scaunele de golf plus se potrivesc pe un golf V?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar scaunele fata. Pe spate, golful plus, are bancheta fractionala cu sina (se poate da in fata sau in spate). Daca pui scaunele fata de golf plus, o sa ai masute pentru pasagerii din spate.

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, nu mi s-a parut. Eu am scaunele fata de Golf Plus, pe Skoda (nu am reusit sa ma acomodez in cele de Skoda si le-am inlocuit). La Golful Plus, scaunele fata, sunt asezate pe doua traverse metalice cu rol de inaltatoare, de unde si pozitia mai inalta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos Mihai! Astea de vreau sa le pun au incalzire deasta am intrebat panoul se nimereste ai idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Panoul de clima? Sunt identice doar rama adaptoare am impresia ca difera. Golful Plus are plansa de bord de Tiguan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok multumesc frumos ! Intr-o saptamana incerc sa le montez o sa va anunt sa va zic cum a decurs treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare ! Pe golf 6 merg puse scaune de golf 7, doar cele de pe fata .

Sau ce scaune pot sa imi pun cu incalzire , ar fi super si ventilate :rolleyes:

Multumesc

Modificat de floryn_80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaune de CC - cu ventilatie, incalzire si... masaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 11/27/2014 at 5:53 PM, roca.rolla said:

M-a costat peste 200 ron(drum dus-intors pana la un srot) sa aflu ca interiorul de golf 7 nu mi se potriveste. Prinderea banchetei stanga-dreapta si dimensiunea ei, sunt ok. Dar spatiul ala in care intra tija cand o treci din pozitie rabatata in pozitie dreapta, e mai jos si mai la stanga un pic decat pe bancheta de la g5. Solutia era sa tai tija si sa o sudez. Nu, multumesc. Deci pt cei ce vor sa isi puna g7 pe g5, sa stiti ca cel putin bancheta nu merge fara modificari

@roca.rolla imi spui te rog despre ce tija este vorba ? Vreau sa fac un upgrade de scaune si am renuntat la ideea de interior de G5. G7 gasesc si sunt curios daca bancheta se poate desface... sa pot sa scot materialul si sa o transfer pe bancheta actuala. Sper macar sezutul sa fie ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut.

Potrivesc scaunele de pe golf 5 variant pe golf 5 hatchback?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da - fata, garatat - spate - nu am incercat - la Passat am montat de Variant pe Sedan, se pot adapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,ma poate ajuta cineva cu o parere buna ? Vreau sa-mi pun huse de golf 7 pe golf 5 si nu stiu daca se potrivesc.Multumesc.

ps. Pe scaune,macar pe cele din fata.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns, se potriveste bancheta de la golf 6 variant la golf 6 hatchback? fara modificari adica plug and play din poze arata la fel dar nu se stie la prinderi etc.. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Stiti cumva daca scaunele si bancheta de Golf 5 cu 3 usi merg pe golf 5 in 5 usi? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut , nu am gasit undeva un raspuns concret , asa ca vin cu intrebarea , scaunele si bancheta de pe un passat  b6 sedan se potrivesc pe un golf 5 hatchback 4 usi , necesita adaptari ? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele se potrivesc, bancheta necesita adaptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La prinderi, da.

Mai departe, daca ai incalzire, airbag uri...pot sa.difere mufele, pinii,  in functie de anii de fabricatie. Oricum, se pot modifica. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,  scaunele si bancheta de pe jetta 2016 se potrivesc pe un golf 5? Multumesc 

Modificat de horhe55
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaunele fata da. Spate, numai cu modificari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modificari doar la prindere presupun.. sau mai trebuie si altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la fata locului. Cand faci prima oara ceva  vezi de ce te lovești. Am pus si scaune full electrice de Touareg pe Transporter T5....etc..deci, daca iti pui mintea la contributie, te pricepi, ai scule  ...rezolvi.

Audi A3, A6, q7 2018...am desfacut tapiterii piele  adaptat, etc....deci, de rezolvat se rezolva. Mai greu...sau mai usor...vezi tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ook, multumesc frumos,

Ramane sa le iau si sa ma apuc de treaba.. va anunt si cu ceva poze cand e gata treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut,știe cineva dacă se potrivește un interior de pe golf 5 pe golf 6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!