Jump to content

Retrofituri si imbunatatiri Skoda Octavia 3


mariusd4
 Share

Postare recomandată

Ar fi ok daca ai posta niste poze.

In avatar par negre ornamentele tale, le-ai schimbat?

 

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici: in prima poza e cel matuit si decolorat iar in poza 2 e unul care inca nu s-a matuit. Diferenta e enorma

post-11313-14190156355314_thumb.jpg

post-11313-14190156424892_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la Passat se fac la fel. Asta a fost motivul pentru care nu le-am comandat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu altele noi care se vor face la fel... :). Ideea e ca pe garantie nu vor sa le schimbe. Cand vor ajunge albe de tot o sa le pun o folie neagra pe ele si am terminat cu urateniile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea nasoala este ca vin impreuna cu gemuletul ala mic care este o poala de bani....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu...aprox 800 lei...m-am interesat. E mai scump decat parbrizul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce bou am fost ca mi-am pus aceasta optiune ....


Apropo, asta este masina mea (nu am apucat niciodata sa o prezint):

 

 

post-141858-0-45388900-1419023158_thumb.

post-141858-0-99845200-1419023163_thumb.

post-141858-0-23564800-1419023169_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce bou am fost ca mi-am pus aceasta optiune ....

Apropo, asta este masina mea (nu am apucat niciodata sa o prezint):

Nu a fost vina ta. Este un viciu ascuns si nu ai nicio vina. Este vina celor de la skoda ca nu fac nimic in privinta asta.

Frumoasa masina. Poate ne dam la o linie

Modificat de son1k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce-mi plac jantele alea, sexy! :)

 

Si mie, dar le-am folosit doar 100 de km :) si tare imi pare rau ca a trebuit sa le pun pe cele de iarna.

Pentru cine este interesat, acestea sunt cele din optiunea "Jante aliaj pe 16" cu anvelope de iarna" de la Skoda (standard):

post-141858-0-20607100-1419106117_thumb.

post-141858-0-63330700-1419106121_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@malinici: auch, exact de asta imi era teama, probabil -desi nu imi surade deloc- tot la tabla voi opta pentru iarna :/

 

Am tot vrut sa fac o "investitie" sa am tot aliaj iarna insa cred, cu cat voi ridica stacheta, sa ma conving ca merita, cu atata imi voi reprosa la prima bordura astupata de zapada

 

Apropo, pozele de la jantele de vara - sunt 16 minoris sau 17 teron? Imi par de 17 insa vreaus a fiu sigur -17teron va veni si jucaria comandata a mea :) -

 

Mersi de info!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-as schimba toate becurile interioare de la lampi cu unele albe si puternice, mi-as pune la faruri led cum sunt cele care vin cu xenon, as pune si banda led prin interior ca la mercedes. Problema la mine este alta, sa nu apara surprize neplacute dupa astfel de schimbari..

 

adica DayLight difera la faruri cu Xenon de cele standard cu halogen ?

sau ce ai vrut sa spui ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la farurile cu Xenon este LED in partea inferioara a farului

 

post-17228-0-87020700-1419719743_thumb.j

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vizibil in dezavantaj daylight la faruri cu halogen fata de xenon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal, consider că farurile cu halogen, sunt excelente. Funcția daylight, este ca să fii văzut, nu de iluminat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt ok farurile cu halogen, dar nu se pot compara cu cele xenon, intrucat nu exista termen de comparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Există termen de comparație. Am avut xenon pe Saab, iar diferența e aproape insesizabilă. Avantajul principal, este funcția de adaptabilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La capitolul Imbunatatiri:

Scut motor O3 - pentru mine este foarte util pentru ca mi se intampla sa mai ies de pe drumuri "civilizate"

Eu l-am comandat de la un cetatean din Vitan si cu tot cu montaj a fost in jur de 400-450 ron

Scutul pare de calitate - un otel destul de gros, se imbina bine cu toate plasticele de pe sub masina.

La montaj se scoate o masca de plastic de sub radiator.

Partea proasta este ca "inginerul" care l-a desenat a prevazut gura de vizitare pentru schimbarea filtrului de ulei insa nu si pentru acces la busonul de golire a uleiului

Nu e o drama ca se demonteaza relativ simplu si mai ales ca schimbul de ulei e la 30k km deci probabil ca masina va vedea maxim 4 schimburi ca sta la mine dar cu un minim de efort intelectual ii mai faceau inca o usita. 

....... Asta e ..atat au putut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca ala nu e al masinii, este after market, chiar ma batea gandu sa imi pun dar nu am info despre cat de bune sunt

Eu cred ca ala nu e al masinii, este after market, chiar ma batea gandu sa imi pun dar nu am info despre cat de bune sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!