Jump to content

Montare tempomat (Cruise control) la O1 aftersale


danutz
 Share

Postare recomandată

1. Nu mi se pare mult 685 RON, dat fiind ca pe lista de optionale la achizitionarea masinii Tempomatul avea un cost de 157 euro;

2. Tot in acea lista era specificat ca Tempomatul se poate comanda doar la masini de peste 100 CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pina la urma a montat cineva tempomat pe o1 acasa, nu in service? Daca da in cit timp? As vrea sa-l montez singur nu sa dau 400ron manopera..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manopera este 300 RON. Oricum, pt cei dornici sa se descurce singuri, e importanta si suma asta...Eu unul nu am decat un sigur "OF" : sa nu pierd garantia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit manopera ~ 100 ron. Persoana de incredere...PM pt detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus si eu cu mana mea pe masina din semnatura, satisfactia zic ca merita...

Kitul complet costa 16000 Ft/220 RON la dealeri Scoda din HU(promotie de februarie).

Urmeaza un Passat al unui prieten, kitul la Tess BV face 380RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am prgramat un drum la cluj. Unde ma pot duce in HU sa iau acest kit la echivalent ~220 ron?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate ai intirziat, pretul era valabil in februarie(cum am si mentionat) pe tot reteaua de dealeri skoda. Acuma o fi costind vreo 100euro si pe la iei. Cauta varianta "ergonomica"a bratului care seamana la capat cu comanda afisajului din bratul drept. La VW asa am vazut. La varianta cu singurul buton la capat, tre sa iei mina de pe volan sa accelerezi din buton.

Modificat de lehel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti da vreun link catre cele doua variante de CC ?

Eu nu stiam ca exista doua versiuni...si normal ca ma intereseaza sa aflu care este cea agreata de producator. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

m-ar interesa si pe mine ideea e ca la o1 a mea nu am bc,trebuie sa am neaaparat bc?

Modificat de Spankyro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

pt cine doreste CC pt O1 pot aduce si le si montez in Timisoara la 500 ron (350ron kitul si 150 montajul).

Dan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta inseamna furt ceea ce faci tu. Deci nu-i frumos ce faci. Am luat de la dealer cu 260 sau 270 si montajul a fost 100 ron. Asta inseamna ca matale incerci sa tepuiesti....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usurel Godo, eu am dat 350 RON pe kitul meu de CC si mi l-am montat eu (manopera zero) deci nu stiu daca e asa teapa ce ofera Danubius.

Nu stiu cum ai gasit tu la 260~270 RON ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cine doreste CC pt O1 pot aduce si le si montez in Timisoara la 500 ron (350ron kitul si 150 montajul).

Dan

Eu am realizat montajul la AVIA si am platit exact aceeasi valoare pe factura. Deci suma mi se pare credibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot cu 350 ron am luat doar maneta (O1 - seat leon vechi-golf 4 tot acolo)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar maneta?

Si restul (cablu etc) cat te-a costat?

Tare mi-e teama ca tu confunzi maneta cu intreg kit-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Godo, de unde ai luat tu kit-ul cu 270RON? Este pret de dumping ! :D

De montat nu te intreb ca stiu cine te-a ajutat... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 270 am luat-o si eu la sfarsitul lui august de la PBA. Tot chitul. Si stiu ca mi l-a montat aceeasi persoana ca si lui Godoroja, tot cu 100.

Totusi danubius, anunturile comerciala au o alta zona rezervata iar acolo nu este permis comentariul relativ la pret. Cui nu-i convine nu cumpara.

Vezi, daca nu postezi unde trebuie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat kitul de CC cu 280ron de la BradyTrade si inca 83ron montarea. Totul a durat 50 de minute (au lucrat 2 baieti).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am luat kitul de la enduro cu 353 RON cu tot cu TVA , iar manopera cu montare si configurare soft este 80 ROn. Cost total 435.3Ron. Eu zic ca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cea ce ma deranjeaza este ca reducerea vitezei din buton se face cam greu, in schimb acelerarea din butonul de pe maneta este formidabila. Dupa cum v-am spus merita investitia, daca va uitati in lista de optionale la skoda octavia tour tempomatul este 135 Euro fara tva (580 RON cu tva), pe cand pe mine m-a costat cu totul 440Ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Reducerea vitezei din buton se face cam greu" ai zis tu...pai stai putin: decelerarea se face mai repede sau mai incet in fct de treapta de viteza in care te afli. Daca mergi cu 120km/h in tr. a V-a, normal ca franarea pare ineficienta, dar daca ai fi in tr. a III-a la 60km/h, atunci franarea ar fi alta. Cand franezi din pedala, anulezi CC-ul, atunci si franarea se realizeaza mai eficient.

Da, pretul platit de tine pt kit CC este f bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te contrazic Doru. Franarea din buton este ineficienta. trebuie sa apesi butonul de x ori sa scazi viteza cu cate 5km/h. Prima optiune ramane frana de picior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te contrazic Doru. Franarea din buton este ineficienta. trebuie sa apesi butonul de x ori sa scazi viteza cu cate 5km/h. Prima optiune ramane frana de picior.

Da este ineficienta, am observat ca scade cu 1km la 2 sec, in schimba din buton aceleratia este perfecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te contrazic Doru. Franarea din buton este ineficienta. trebuie sa apesi butonul de x ori sa scazi viteza cu cate 5km/h. Prima optiune ramane frana de picior.

Din buton nu este franare, e ca si cum ai lua treptat piciorul de pe acceleratie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!