cris.g

Suspensie zgomotoasa

232 postări în acest subiect de discuţie

Depinde ce intelege fiecare prin bucsa mica/mare :) Eu prefer sa le spun "cea orizontala si cea verticala". Cea orizontala este cea cu F coada, ultima revizie, si rezolva problema zgomotului.

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ce bine ca a pus cineva coduri pentru piese, asa am aflat si eu despre ce bucse se tot discuta pe aici. Nu imi era clar si nici chef sa caut nu aveam :))

Acum stau si ma minunez ca exact acelasi "tuning" se facea si la platforma Golf 4. Pe motorizarile mai puternice (Leon Cupra R, Audi TT) erau bucsele pline iar pe cele mai mici erau cele decupate.

Culmea este ca acolo nu am auzit vreodata vreun caz in care sa faca zgomot. Halal progres...

0

Link către postare

Odata cu venirea caldurii au fost diminuate zgomotele dar nu au disparut de tot. Am schimbat bucse de la ambele brate fata si am uns cu vaselina recomandata de vw bucsele de la bara stabilizatoare spate ... si am dat cu un spray de cauciuc pe cele de pe fata pentru ca alea nu se pot gresa fiind incastrate in metal. Rezultat .. liniste mormantala in masina :D

1

Link către postare

Publicat (modificat)

Salut, ai schimbat toate bucsele bratelor? Ce spray de cauciuc ai folosit? Si la mine de cand s-a incalzit vremea a scazut intensitatea zgomotelor, dar inca sunt acolo.

Modificat de loghy
quote post anterior
0

Link către postare

Salut.

Da, le-am schimbat pe toate pentru ca nu sunt foarte scumpe si am zis sa nu umblu de 2 ori acolo. Nu stiu ce spray de cauciuc a folosit mecanicul, presupun ca e ceva de uz obisnuit. 

1

Link către postare

M-am gamdit sa le schimb si eu (bucsele), dar din service mi s-a spus ca ar insemna sa le inlocuiesc cu unele identice (vw) si ca probabil nu as rezolva nimic.Tu ai cumparat alta marca de bucse sau sunt cele pe care vw ti le ofera pt modelul tau de masina?

0

Link către postare

Am cumparat marca swag. Nu am stat dupa vw pentru ca sunt asa cum sunt si nu s-ar fi implicat in rezolvarea problemei mele invocand pretexte de genul asta. Sper sa iti fie de folos.

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.