Jump to content

Cine a citit cartea tehnica a masinii si cine nu?


vlady_zch
 Share

Postare recomandată

Nu am avut rabdarea necesara.Am citit la un tip de camion cand lucram in service.

Sint pentru citirea manualului in cazul in care ma confrunt cu o problema serioasa sau vreau sa aduc o modificare serioasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    3

  • vlady_zch

    3

  • adi

    3

  • nicolae.adryan

    2

Eu am citito dar nu pe cea originala care este in germana, am luat de pe forum un PDF cu ea in limba romana si am citito. Se aseamana cele doua carti dar difera layout-ul, asezare in pagina etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am citit-o. Macar afli unde e roata de rezerva si cricul, si tot merita :)

De multe ori poti afla mici chestii utile apropo de facilitatile masinii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa mine e foarte util sa o citesti fiindca gaseti o gramada de raspunsuri acolo. Cele mai importante dupa mine ar fi Ce ulei? Ce norma? Cat intra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu esti normal? Astea le afli de pe forum, ETKA, Elsa, AutoData, mecanici :))

Ce farmec mai are daca citesti cartea ? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citit de la cap la coada, sunt lucruri pe care nu le-as fi aflat fara sa o citesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eh... ieri am platit avansul pentru Octavia FL 1,4 TSI iar dupa amiaza (dupa ce mi-am facut cont pe forum :unsure: ) am gasit manualul (.pdf) si am inceput sa citesc la greu. Deocamdata a suferit o prima trecere... mai urmeaza pana ajunge masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit-o. Nu toata recunosc, mam uitat asa in mare si am citit de mai multe ori chestiile care mi sau parut noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit-o cap-coada,o am in romana, dar este mai mult cu titlu general.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am citit-o cand am luat masina (2-3 zile dupa)

Dupa 1 an am aflat ca pot modifica intensitatea volumului la casetofon in functie de viteza :icon_thumright:

Cand am citit prima oara am sarit partea despre casetofon, am zis ca n-am nevoie, ca ma pricep, se pare ca nu indeajuns :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Moog ETKA si Autodata sunt deja in plus dupa ce ai citit macar cartea. Daca sa zicem, in genreal... Esti un incepator in ale VW-ului... Iti iei primul tau VW si habar n-ai. Mi se pare foarte util sa o citesti. Acolo gasesti o gramada de chestii basic pe care le-am enumerat mai sus.

Nu ti se pare sa ciudat si aiuea sa vina un user aici sa intrebe cat ulei si de care ii trebuie si sa stea cu cartea in torpedou si macar sa nu se oboseasca sa o deschida?

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind obisnuit cu VW-uri, nu am mai citit manualul cand am luat Golful! La A8-ul lui taicamiu l-am mai rafoit sa mai aflu una alta. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit-o!Nimic spectaculos de interesant incat sa te invete lucruri pe ca sa nu le fi stiut cat de cat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru un incepator merita citita, afla o gramada de chestii noi despre masina lui si unele chestii chiar generale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
nicolae.adryan

EU am avut sansa la cumpararea masinii, sa primesc si un CD cu cartea masinii tradusa din germana in romana si cum eu nu am mai avut vw passat mi sa parut de mare ajutor.Am gasit capitole de :Manual de Utilizare,Date Tehnice ,Sfaturi si Intretinere care sigur sant interesante pentru oricine are un vw passat ,si multe multe alte chestii pe care daca iti faci timp sa le citesti nu-ti pare rau .salut si sa ma mearga masinile bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicolae.adryan

Apropo vreau sa adaug la cele postate mai sus daca cineva doreste cartea masinii VW PASSAT B6 tradusa in ROMANA ... :) la YM. mnaka_naki2008 ;)

scz revin cu o corectura adresa ym .maka_naki2008 :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!