Jump to content

Jante / anvelope [Passat CC]


alaraw
 Share

Postare recomandată

salut. tocmai mi-am facut ultimele retusuri la masina dupa ca am schimbat toate becurile la masina (le-am inlocuit cu leduri) si mi-am montat kit-ul r-line si as dori sa stiu daca are cineva pe masina jante pe 19. ca eu am pe 18 interlagos originale din fabrica cu cauciucuri 235/40/r 18 si asa dori sa stiu daca merita sa le schimb cu unele pe 19, adica e dif mare de aspect si de practicabilitate (ma refer la faptul ca se simt gropile mai tare si cauciucurile sunt cu mult mai scumpe???), nu ca astea nu ar fi ok, defapt sunt f bune si rezistente dar le-am zgariat unpic si nu stiu ce sa fac, se le reconditionez sau sa le inlocuiesc cu unele pe 19. ma poate ajuta cineva?? ceva pareri?? multan fain.... app daca vrea cineva un schimb?? le dau pe ale mele cu tot cu caciucuri pe unele pe 19 tot asa + diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GABA

Sal.,

Eu zic sa le revopsesti pe astea care le ai acum.

Nu cred ca la drumurile din scumpa noastra tara merita roti pe 19", mai ales ca vei fi nevoit sa pui cauciucuri 235/35R19 talon care nu prea il vad sa permita luarea craterelor de pe la noi.

Uite un numar al unui baiat din Bucuresti ce se ocupa de indreptat / sudat (incarcat jante cu aluminiu) / sablat / vopsit electrostatic.

Razvan 0724111111

Daca le faci te rog sa pui ceva poze cu ele inainte si dupa ce le revopsesti, ca as fi si eu interesat la toamna de revopsirea unor jante.

O seara buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare,

Stie cineva cu siguranta daca o sa putem circula cu cauciucuri all season legal la iarna?

Unde gasesc si eu anvelope 235/45 R17 all season ca din ce am cautat pe la magazinele online de la noi nimeni nu are asa ceva in stoc,dar sunt mentionate pe site.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cauciucurile all season sunt legale pt iarna! iar cu referire la dimensiune anvelope se gasesc la aproape orice magazin...doar trebuie sa-ti faci deranjul sa mergi pana la unul...chiar daca nu sunt pe stoc in 3-4 zile o sa le ai garantat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Sti ce e culmea,dupa cum se vede la profilul meu locuiesc in Targoviste, am fost la magazinele mai "importante" care comercializeaza anvelope in acest oras "minunat" si raspunsul lor a fost cam la fel peste tot :"nu se produc cauciucuri pe dimensiunea asta all season"...Am plecat putin descurajat si dupa ceva cautari pe internet am gasit destui producatori care au aceste dimensiuni la all season, am vrut sa ma intorc la "expertii" de la magazine sa le arat dar nu avea nici un rost.Pe site-urile romanesti unde am gasit anvelope pe dimensiunile astea si all season nu au pe stoc si nici nu stiu dansii cand le pot aduce, si "sar" pe mine cu alte oferte de anvelope iarna/vara.Eu doresc all season, d-asta am intrebat daca stie cineva unde gasesc sau o firma serioasa care sa imi aduca la comanda si nu la preturi astronomice.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sal

Stii pe cineva care vrea 4 cauciucuri CONTINENTAL SPORT CONTACT 3 de vara

Dimensiunea 235/45ZR17

Folosite 200 Km

Pret 300 Lire Sterline .

Poze :

post-20331-0-36583200-1314633880_thumb.jpost-20331-0-27924200-1314633887_thumb.j

Nu se includ jantele dar dupa cum arata ele se observa ca si gumele sunt noi.

Provin de pe masina unui prieten care a venit cu aceste roti de la magazin pana la el acasa dupa care le-a schimbat cu unele mai mari.

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revin cu o intrebare in speranta ca ma poate descurca/ajuta cineva,

Stie cineva o firma/site/persoana etc care imi poate aduce anvelopele acestea :

Kumho Tires KU21 ECSTA ASX 94W

Dimensiuni: 235/45 R17

Sezon: Anvelope all season

Index Sarcina/Viteza: 94W

Viteza maxima: 270 km/h

Sarcina Maxima:670 Kg ?

cu factura pe persoana juridica,aproximativ 4-8 bucati,in functie de pret?

Firmele/site-urile unde am intrebat zic ca nu imi pot da comanda,nu pot pune linkuri/nume sa nu se "inteleaga" reclama.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

este interesat cineva de jante de iarna de otel pe 16''? originale VW intr-o stare foarte buna, aproape noi. Cine este interesat sa ma contacteze prv. Multumesc si scuze pt ca am scris aici dar daca tot era vb de jante...Inca odata mii de scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Are cineva sau stie unde gasesc si eu un set de jante (cu sau fara anvelope de vara) OEM model Interlagos, Lugano, Sagitta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
florin.selaru

Jante de aliaj WSP Italy , nu este reclama .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! am achizitionat recent un vw passat cc (2009) din germania si pe drum am constatat ca nu aveam roata de rezerva nici cheie nici nimic inafara de antifurt. Cineva mi-a spus ca la modelele mai noi se foloseste ceva spray, dar imi lipseste si acela. Altii mi-au spus ca s-ar putea sa am ceva compresor care imi tine presiunea in pneu pana la service. Eu banuiesc ca exista si roata si cheia si cricul, dar le-a furat cineva. As dori sa cunosc si parerea voastra..

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Asa am cumparat si eu masina din Germania - stai linistit ca asa vin unele din fabrica

Este pe net un VIN decoder - pe cartea masinii ai cateva coduri ca asta care il am si eu " 1G0 = Without spare wheel "

Normal masina trebuia sa aiba un compresor si "kit" de reparatie pe care nu il am

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce ai facut pana la urma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina vine echipata din fabrica cu anvelope runflat, de aceea unele au kit de pana cu acel spray. A mea a venit si cu roata de rezerva, cric, absolut tot, cu toate ca am tot runflat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot din germania am luat-o si eu in 2008, nu avea roata de rezerva si nici crik si nici cheie sau manivela si nici spay-ul ala kit. Am descoperit dupa ce am schimbat ambele cauciucuri fatza, pe toata suprafata pe care calca cauciucul, interior e un strat de guma moale, iar in caz de se inteapa cauciucul, chestia asta iese si astupa porul respectiv. e interesata dar cauciul e destul de subtire sa zic sau f sensibil pt drumurilue noastre, Masina e facuta pt danemarka, ca am observat ca si codul de ulei castro pe care il avea e total diferit la ce se gaseste aici in romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mele nu au runflat, ca nu sunt cauciucurile din fabrica. Is ceva fantoma de cauciucuri pe fata ceva kingstone :)) si pe spate nu mai stiu exact, dar tot ceva firma de asta bomba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CC 2.0 tdi argintiu cumparat recent cu 4 jante pe 18 interlagos cu anvelope 235/40/18 cam uzate( pe 18 am gasit doar pirelli p zero allseason 10k bucata).

As vrea sa trec pe 17 dar trebuie sa scap de cele de 18 in principiu.Imi mai trebuie si janta rezerva.

Urmaresc cea mai comfortabila varianta la drumurile noastre eventual cu anvelope allseason.

Nu mi e clar sunt mai comfortabile 16, 17 ca 18, balon mai mare sau mai lat?? :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare posesori de CC,

Are cineva de vanzare anvelope de iarna pe 17 ?

Astept propuneri.

Multumesc, va urez drumuri usoare!

Sal

Stii pe cineva care vrea 4 cauciucuri CONTINENTAL SPORT CONTACT 3 de vara

Dimensiunea 235/45ZR17

Folosite 200 Km

Pret 300 Lire Sterline .

Poze :

post-20331-0-36583200-1314633880_thumb.jpost-20331-0-27924200-1314633887_thumb.j

Nu se includ jantele dar dupa cum arata ele se observa ca si gumele sunt noi.

Provin de pe masina unui prieten care a venit cu aceste roti de la magazin pana la el acasa dupa care le-a schimbat cu unele mai mari.

O zi buna.

Salut,

Sunt rulate doar 300 km?

Care este DOT-ul?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Solutia aceea de autovulcanizare din interiorul SportCantact 3 iti va pastra presiunea cand cauciucul va fi usor si finut intepat de un cui nu foarte lung. Nu este nici pe departe o solutie echivalenta runflat.

A mea este cumparata de la PBV, are sealent-ul interior de care se vorbeste la toate anvelopele si are si roata de rezerva: janta cu cauciuc, cric, cheie pt dopurile de plastic ale prezoanelor si cheie pt prezonul antifurt. In manual este precizat ca poate exista un kit de vulcanizare inlocuitor, insa si aceasta trebuie sa fie prezent in portbagaj.

Daca nu exista nici roata de rezerva si nici kit, e posibil sa nu treci ITP-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut ! Am gasit niste cauciucuri dimensiunea 225/50/17! intrebarea mea este , le pot pune pe masina, e vreo problema din cauza dimensiunii?? acum am 235/45/17!

Va multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare ! Am achizionat de cateva zile un Passat CC fara roata de rezerva, cric, etc.. Ce imi recomandati, sa cumpar un kit din ala de reparat sau o roata de rezerva? Roata de rezerva ingusta e pe diferite dimensiuni? Sau e una care se potriveste la mai multe marimi de jante?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In aceeasi situatie sunt si eu. nu am nici cric, nici roata de rezervam, nici kit. am un prieten cu un golf 6 care are kit . cred ca asta este solutia in cele din urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat rezerva pe 16 cu 205/55/16 totul sh 250 ron inclusiv chei si cric.

Testat pe masina merge ca rezerva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Jante / anvelope [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!