Jump to content

Paravanturi


apkah
 Share

Postare recomandată

On 18.03.2016 at 0:09 AM, tttrix said:

ce firma,   cat o costat si cam de unde din Germania?

Cum a scris si @B_o_g_d_a_n, paravanturile sunt Climair, comandate online din germania. Pretul exact nu-l mai tin minte dar undeva la 80 de euro cu transport doar setul de 2 bucați pe fața. Merita banii, am fost foarte mulțumit. Prinderea e foarte simpla, fara clipsuri metalice. Passat-ul l-am vandut, cu tot cu paravanturi :)). Momentan am un a4 si o sa comand un set pentru fața. O sa revin cu poze.

Heko am pus pe un polo 6r dar se monteaza cu clipsuri metalice. Eu le-am montat asa direct fara clipsuri, au ceva banda adeziva. Destul de bune si astea, rezista la 160 km/h pe autostrada.

Modificat de maidanez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drept fost posesor de paravanturi nemtesti pe masina personala, pot spune cu mana pe inima mca personal mi s-au parut niste porcarii. Da, aratau decent spre bine dar din punct de vedere al practicalitatii, erau 0 barat. Mergeau cat de cat la ploaie dar la vant, caci doar se numesc paravanturi, nu aveau niciun efect. Mai si vajaiau teribil. 

Si apoi, forteaza inchidrerea geamului(macarale) si afecteaza chederele in timp. 

Poate sunt subiectiv, dar asta este impresia mea post-utilizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat 360 lei pe ele. imi pare rau ca nu-mi mai amintesc si marca.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Pentru cine are paravanturi de la Climair... inscriptiile de pe ele se pot da jos? Sau sunt gravate in plastic?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Vedeti ca mai nou politia romana spune ca sunt ilegale si ridica taloane si dau amenzi .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-a oprit acum câteva zile poliția, mi-au verificat documentele, dar nu s-au legat de paravânturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!